Kimi kimden koruyacaklar ki?
Kocaelispor
28 Eylül 2019 Cumartesi 23:51

Kimi kimden koruyacaklar ki?

Belediye Derincespor ile Kocaelispor arasındaki derbi maçı öncesi alınan yoğun güvenlik önlemi dikkat çekiyor. Spor Şube’den 80, Çevik Kuvvet’ten 100, farklı bölgelerden 220 polis ile 100 özel güvenlik görevlisi kent derbisinde yer alacak. Neredeyse 4 kişiye 1 güvenlik mensubunun düştüğü maç için Derince İlçe Emniyeti’nin sıkı bir politika uygulayacağı belirtiliyor ve birçok kişi bu duruma bir anlam veremiyor. 

 

DERİNCELİ YÖNETİCİLER RESMEN MÜCADELE VERDİ

İlk başta Kocaelispor forması bulunan taraftarların Derince tarafına kesinlikle alınmayacağı, gerekirse formaların ve atkıların çıkarılacağı ifade edilmiş, Derince kurmayları günlerdir maç hakkında yetkililere detaylı sunumlar yaparak bu tutumu yumuşatmıştı. Beleştepe denilen bölgede maçın izlenmesine izin verilmeyeceği belirtilirken, maçı izlemek isteyen çok sayıda taraftar ile ilgili de nasıl bir politika uygulayacağı merak konusu oldu.

 

NEDENİ NE?

Bileti olmayan Yeşil Siyahlılar ise stat çevresine yakınlaştırılmayacak. Derince’de yıllardır Kocaelisporlu taraftarlar maç izler ve Derince’nin kazanması için maç boyunca Sarı Lacivertli kulübe destek verir. İki takım taraftarının yıllardır kol kola maç izlediği bilinirken, bundan 5 sezon önce de Demirspor ile yani devam eden ismi ile yine Belediye Derince ile olumlu bir tecrübe yaşandığı da bilinirken, bu anlamsız tutumun nedeni merak ediliyor. Kısacası taraftarlar soruyor… Kimi kimden koruyacaklar?

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Mehmet Açık’ı ağlatan olay!

Kocaelispor’un fanatik taraftarlarından, Kocaelispor Taraftar Bilgi Yarışması’nın gerçekleşmesinde önemli bir paya sahip olan Mehmet Açık final gecesinde çok duygulandı. Açık şu şekilde konuştu: Saffet Sancaklı’yı bir İstanbul takımına göndermiştik. Kocaelispor gol sıkıntısı yaşıyordu. Antalyaspor ile oynanan maçtaki protestoların ardından Başkan Sefa Sirmen şok bir kararla istifa etmişti. Yeşil Siyahlılar Başkan Sirmen’i ikna etmeye çalıştılar.

Türkiye Güreş Federasyonu görevinin başındadır!

Yargıtay, seçimlerin iptaline yönelik yapılan temyiz itiraz etti. Böylelikle Türkiye Güreş Federasyonu seçimlerinin iptaline yönelik açılan dava kapanmış oldu. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 13 Kasım 2016 tarihinde yapılan Türkiye Güreş Federasyonu'nun başkanlık seçimlerinin iptaline yönelik kararı daha önce İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırılmıştı. Bu karara davacı Halil İbrahim Kastan itiraz ederek konuyu temyize taşımıştı. Yargıtay bu konudaki son kararını verdi ve temyiz itirazının reddine, İstinaf Mahkemesi'nin aldığı kararın onanmasına karar verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:00
05:57
13:17
17:09
20:14
21:56