Kocaelispor ile Bursaspor’un kaderi ortak!
Kocaelispor
02 Aralık 2020 Çarşamba 21:44

Kocaelispor ile Bursaspor’un kaderi ortak!

TFF 1. Lig takımlarından Bursaspor’da elektrik krizi yaşanıyor. Ödenmeyen borçlar sebebiyle, Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun elektrikleri kesildi. Yaklaşık 2 yıldır faturalarını ödemeyen Bursaspor Kulübü’nün, Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’ne borcu 3 milyon TL’yi aşınca elektrikleri kesildi.

 

İMAM-I AZAM CAMİİ VE PRİZLERİ…

Türkiye’nin köklü camialarından Kocaelispor’da da benzer sorunlar yaşanmış, eski dönem başkan ve yönetimlerin işgüzarlıkları nedeni yeşil siyahlı kulüp kriz içerisinde aylar hatta yıllar geçirdi. Bilindiği üzere Kocaelispor’un bir zamanlar konakladığı KEV tesislerinde kulübün borçlarından ötürü elektrikler kesilince teknik kadro, futbolcu ve personel elektrik ihtiyaçlarını tesis karşısında yer alan İmam-ı Azam Camii’nde karşılamıştı.

 

YETER ARTIK!

Ülkemizde Kocaelispor gibi kimi asırlık çınarlar çapsız, futbol aklından uzak, siyasi emel ya da egoları için kulüpleri dizayn eden kişiler yüzünden yok oldu ya da yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bu hayalperestler sokaklarda ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşırken, dahası kulüpleri batırdıkları yetmiyormuş gibi bir de kulüplerden kendilerini alacaklı gibi gösterirken, camianın gerçek sahipleri, kulüplerle dertlenen asıl taraftarlar sendromlu, çileli yıllar geçiriyor.

 

ZAMANI GELDİ, HATTA GEÇİYOR

TFF’nin genel olarak sağlam bir spor yasası çıkarıp, her kulüp başkanı ve yöneticilerinin kendi dönemlerinden sorumlu olmalarını sağlayacak, kulüpteki görevi bittikten sonra borçları devralacak bir sistemin oluşturulması gerekiyor. Dernekler Yasası’ndaki açıklardan faydalanan ve kulüpleri yönetirken dengesini kaybederek takla atanların bir daha böylesi ihtiraslara kapılmaması için gerek devletin gerekse de federasyonun kulüpleri koruyucu sert kurallar getirmesinin zamanı çoktan geldi.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:11
13:23
15:57
18:14
19:47