Kocaelispor Kulübü’nden Muammer Çelik’e cevap geldi
Kocaelispor
31 Mayıs 2019 Cuma 11:39

Kocaelispor Kulübü’nden Muammer Çelik’e cevap geldi

Kocaelispor Kulübü, eski başkan Muammer Çelik’in sosyal medyadaki paylaşımı üzere açıklama yaptı.

 

AÇIKLAMA

Yönetim Kurulumuz’un 13.05.2019 tarihinde almış olduğu karar ile 07/14 Haziran 2019 tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapılmasına karar verilmiştir.

 

“KOCAELİSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ANA TÜZÜĞÜ

MADDE:9) GENEL KURUL’UN GÖREVLERİ, YETKİLERİ, OY KULLANMA VE KARAR ALMA USUL VE ŞEKİLLERİ:

1. a) Oluşumu:

Genel Kurul, Kulübün en üst karar organı olup kaydı açık ve içinde bulunulan yılın 31 Mart günü çalışma saati sonuna kadar bir önceki yıl ve varsa geçmiş yıllara ilişkin ödentilerini ödemiş üyelerden oluşur.”

 

ZORUNLU DEĞİLİZ, YİNE DE PAYLAŞTIK

Tüzük hükmü gereği; 31 Mart 2019 tarihine kadar 2018 yılı ve önceki yıl üye aidatlarını ödemiş bulunan, 533 üye Hazirun olarak listelenerek yayınlanmıştır. 2019 yılı aidatlarının son ödeme süresi dolmadığı için, sadece 2019 yılından aidat borcu bulunan üyelerimiz ile hiç aidat borcu bulunmayan üyelerimizin Genel Kurula katılma, seçme ve seçilme hakları bulunmaktadır. Kulüp tarihimizde yapılan tüm Genel Kurullarda, Tüzüğümüz gereği aynı yöntem uygulanmış olup, hazırlanan Hazirun Listesi şeffaflık anlayışımız gereği zorunluluk bulunmamasına rağmen basın yoluyla da paylaşılmıştır.

 

SON 5 YILDA KİMSE ÜYELİKTEN ÇIKARILMADI

Hazirun Listesi’nin basında yer alması sonrasında, listede yer almayan üyelerimizden Kulübümüzü arayarak bilgi alanlar olduğu gibi, listede yer almayan üyelerin üyelikten çıkarıldıklarına dair algıya kapılanlar da olmuştur. Kulübümüz yakın tarihinde 2010 yılında Sn. Muammer Çelik başkanlığındaki Yönetim Kurulu 762 üyeyi ve 2013 yılında Sn. Orhan Görsen başkanlığındaki Yönetim Kurulu 403 üyeyi; uzun süre aidatlarını ödemedikleri gerekçesi ile üyelikten çıkarmış olup, 5 senelik yönetim dönemimizde üyelikten çıkarılan bir üye dahi olmamıştır.

 

AİDATLAR SALON GİRİŞİNDE ÖDENSE DE MÜMKÜN DEĞİL

Her yıl üyelerimiz mümkün olduğunca telefonla aranarak aidat borçları hatırlatılmakta, Kulübe gelip ödeme imkanı bulunmayan üyelerimizin ev ve iş yerlerine kadar gidilerek yıllık 60 TL olan aidatlar tahsil edilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca; tüm Genel Kurullarımızda yapıldığı gibi, bu Genel Kurulumuzda da salon girişinde mevcut ve geçmiş yıl aidatlarını ödemek isteyen üyelerimiz aidatlarını ödeyebilecek ve salona girebilecektir. Ancak, geçmiş aidat borçları salon girişinde ödense dahi Hazirun Listesine dahil olabilmek ne Tüzüğümüz, ne de Yasalar gereği mümkün değildir ve önceki yıllarda da salon girişinde geçmiş aidat borçlarını ödeyen üyelerimizi Hazirun Listesine veya seçilecek organlara dahil edebilmek mümkün olmamıştır. Bu Genel Kurulumuz ile ilgili olarak, önceki Genel Kurullara göre herhangi bir yöntem farklılığı olmayacak olmasına rağmen, yeni icatlar çıkarttığımıza dair yürütülen algı çalışmaları ve buna üyelerimiz ile taraftarlarımızın inanıyor olması, bizleri şaşırtmaktadır.

 

TÜZÜK TADİLATLARI GENEL KURULLARDA OLUR

Kulübümüz Ana Tüzüğü; en son 14 Mayıs 2011 tarihli Genel Kurulumuzda değiştirilmiş olup, Tüzük Tadilatları sadece Tüzük Tadilatı gündemi yer alan ve özellikle duyurulan Genel Kurullarda yapılabilmektedir. Yönetim Kurulları’nın isteğine göre Tüzük değiştirebilme yetkileri bulunmamaktadır.

 

BİZİ MUTLU ETTİLER

Yine Hazirun Listesi’nin basında yer alması sonrasında; Kulübümüzü arayarak listede neden olmadığını sorgulayan üyelerimiz arasında 2011 yılından beri aidat borcu nedeniyle bugüne kadarki listelerde hiç yer almamış üyelerimizin de bulunuyor olması ve Hazirun Listelerinde artık kendilerini de görmek istemeleri, Kulübümüzün gelmiş olduğu nokta ve geleceği adına bizleri mutlu etmiştir.

 

KILIÇ ARSLAN KOPUZ’A CİRO EDİLEN 21 AYRI SENET İÇİN TOPLAM 2.673.586 TL. İCRA VAR

Eski Başkanlarımızdan Sn. Muammer Çelik, ailesi ve iş arkadaşlarının üyelik aidatlarını geçtiğimiz seneye kadar 4 yıl boyunca talebi üzerine cari hesap alacağından mahsup ettik. Sn. Muammer Çelik’in başkanlığı döneminde kendi adına düzenlemiş olduğu ve hesaptan düşülmeyen adetleri ile meblağları bilinmeyen, muhasebe kayıtlarına da işlenmemiş bulunan senetlerin Sn. Muammer Çelik tarafından 3. şahıslara ciro edilmesi ve bu şahıslarca 2018 Aralık ayından itibaren icra takipleri başlatılması; Kulübümüze, TFF’ye ve iş yaptığımız tüm kurumlara hacizler gönderilmesi üzerine, aidatları artık bu cari hesaptan mahsup edebilmek mümkün olmamaktadır. Son bir yıl içerisinde, Eski Başkanımız Sn. Muammer Çelik tarafından sadece Eski Kalecimiz Kılıç Arslan Kopuz’a ciro edilen 21 ayrı senet için toplam 2.673.586 TL tutarlı icra dosyaları (haricinde başka şahıslara ciro edilmiş senetler ve icra dosyaları da mevcut) ile Kulübümüz ve çalıştığımız firmaların sürekli olarak haczedilmesine rağmen bunu kamuoyuyla paylaşmayı kendimize ve Kulübümüze yakıştıramadık. Ancak gelinen noktada; Eski Başkanımıza göstermiş olduğumuz saygının, iftira, karalama ve saldırılarla karşılık bulması bizleri derinden yaralamıştır.

 

HERKESİ DAVET EDİYORUZ

Son 5 sene içerisinde yapmış olduğumuz tüm Genel Kurullarımızda, Hazirun Listesinde yer alsın veya almasın tüm üyelerimizi ve taraftarlarımızı davet ettiğimizin ve söz hakları olduğunu hatırlatmamızın unutuluyor olması ise bizleri üzmüştür. Bu Genel Kurulumuzda da Hazirun Listesinde olsun veya olmasın tüm üyelerimizi, taraftarlarımızı, basınımızı ve kent büyüklerimizi aramızda görmekten, görüş, öneri ve eleştirilerini duymaktan mutluluk duyacağımızı bir kez daha ifade etmek isteriz.Yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulumuzun, camiamıza hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız.

 

KOCAELİSPOR YÖNETİM KURULU

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: 60TL

Muhammer başkana yapılan bu durumdan dolayı üzülmüştüm ancak 60tl yi de yatır be kardeşim seni bundan dolayı savunmak durumda bırakma taraftarı.. yazık günah başkan.. Geçmiş olsun

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:59
07:44
12:57
15:30
17:48
19:21