Kocaelispor’da emekçilerin tüm borçları ödendi
Kocaelispor
07 Temmuz 2019 Pazar 14:57

Kocaelispor’da emekçilerin tüm borçları ödendi

Kocaelispor’da bir önceki dönemden kalan personel alacaklarının tamamı ödendi.

 

İSMAİL ARAÇ YOĞUN TRAFİKTE

Kocaelispor’da Mali Asbaşkan İsmail Araç göreve gelir gelmez çok sıkı bir çalışma periyoduna girdi. Kendi işini ikinci planda tutan ve Kocaelispor’un Mali anlamda yaşadığı hasarı inceleyen Araç, gördükleri karşısında büyük bir şok ve üzüntü yaşadı. Yönetimin kilit rollerinden birisini üstlenen İsmail Araç, etkin bir ekip kurup tüm işleri rayına sokmak için fazla mesai harcıyor.

 

BİR YIĞIN SORUN VAR

Transfer yasağını kaldırma gayretleri, yeni kulüp binasının yeri ile ilgili çalışmalar, iç ve dış transfer çalışmaları, eski borçlar ve icra dosyaları derken adeta bir yığın sorunla mücadele eden Kocaelispor’da, yönetim kurulu üyelerinden İsmail Araç öncelikli olarak personelin tüm birikmiş alacaklarını ödeyeceklerini söylemiş ve hafta arasında 119 bin liralık personel borcunun tamamı ödendi.

 

 

FAYDALI OLACAKLARDIR

İsmail Araç Spor41’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Gerçekten çok farklı dosya ve rakamlar karşımızda. İçinden çıkmak çok kolay değil. El birliği ile çalışacağız. Kurumsal bir çalışma yapmamız lazım. Kulüp müdürü Anıl Sarıfakioğlu ile birlikte Volkan Elmaser’i bünyemize kattık. Anıl Bey de Volkan Bey de Kocaelispor’a katkı sağladı. İki arkadaşımız da Pazartesi (Yarın) itibari ile resmi olarak görevlerine başlayacak.

 

KULÜBÜN 1 BİLGİSAYARI VAR!

Sinan Bey (Şentürk) tek olduğu için yükü ağır. Yanına bir muhasebeci daha vereceğiz. Kulübün sadece tek bilgisayarı var. Bu olmaz, kabul edemeyiz. Yeni kulüp binası ile ilgili 3 yere bakılıyor. Bir binayı giydireceğiz ve Kocaelispor’a yakışan bir yere geçeceğiz. Başkanımız ve konu ile ilgili görevli yönetici arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

KİMSE ONLARA BİR ŞEY DİYEMEZ

Dediğim gibi. Çok alacaklı dosya var. Daha bugün bir kırtasiyecinin birinden icra kağıdı geldi. Kocaelispor camiasının yakından tanıdığı esnafların icraları da yıllardır duruyor. Onlara kesinlikle bir şey deme şansımız yok. Neticesinde Kocaelispor’a hizmet etmişler, fayda sağlamışlar. Zamanında onların hak edişleri verilmeliydi.

 

ALACAKLI AMA HABERİ YOK

İlginçtir ki kimi insanların alacağı var ama alacağından haberi yok. Bu nedenle de icra dairesi ile beraber çalışmak lazım. Benim de icra dairesinde görev alan üst kademede dostlarım var. Onlardan tabii ki gereken kolaylığı isteyeceğiz. Çünkü bazı hacizleri kanunen kaldırmamız söz konusu. Yönetimimizde Avukat Özlem Hanım (Feyzioğlu) var. Ancak takdir edersiniz ki bu tek başına altından kalkılabilecek bir konu değil. Bizlere gönüllü olarak avukat arkadaşların da destek olması gerekir.

 

 

TEK BORÇ VAR AMA ALACAKLI 3 TANE!

Transferi açmak için TFF ve 16 dosya ile ilgili girişimleri Hüseyin başkanımız takip ediyor. Gelinen nokta kendisinden öğrenilebilir. Ben işin dosya kısmındayım. Mesela ortada tek para var ancak aynı paradan 3 kişi alacaklı. Şöyle ki, çek kesen kişi çekine karşılık senet almış. Böyle olunca iki kez borçlanmışsın. Dahası bunun bir de federasyon tarafı da var.

 

 

İYİ NİYETLİ DEĞİLLER

Daha net bir ifadeyle tarif edersem. Şimdi çek kesilen ama çekinin karşılığını alamayan adama borcunu ödedik. Normalde “Bitti” demelisin, ama diyemiyorsun. Çünkü çeki kesen kişi “Benim senedim var” diyor. Hadi onu da ödedin diyelim, bir de işin federasyon kısmı var. O kadar çok borcunu ödediğimiz dosyalar federasyonda “Boçlu” olarak duruyor ki. Şu bir gerçek ki, kimi insanlar gerçekten iyi niyetli değil. Kısacası Kocaelispor’un üzerinden tırla geçilmiş!

 

Spor41

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:27
07:07
12:56
15:58
18:23
19:52