Kocaelispor’un kangrenleşen yerleri!
Kocaelispor
23 Kasım 2020 Pazartesi 02:52

Kocaelispor’un kangrenleşen yerleri!

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Yüksek İstişare Kurulu ilk kez bir araya geldi ve bu sezon beklentilerin altında kalan Kocaelispor’un bulunduğu durumun nedenlerini belirtti. Kurul ayrıca izlenilmesi gereken yol haritası ile ilgili de bilgi verdi.

 

YÖNETİM KURULUNU ÇALIŞMAYA DAVET EDİYORUZ

Hodri Meydan Yüksek İstişare Kurulu’nun ilk toplantısının ardından şu görüşlere yer verildi: İçinde bulunduğumuz kaotik ortamdan camia olarak çıkmamızı sağlayabilecek önermelerimiz olacaktır. Mevcut Kocaelispor Kulübü yönetim kurulunun camiaya vermiş olduğu fotoğraf herkesin gördüğü üzere çok da sağlıklı değildir. Yönetim kurullarının ortak ve tek amacı, birlikte kararlar alıp onaylamak ve bu kararlar doğrultusunda hareket etmektir. Yönetim kurulunu da bu doğrultuda çalışmaya davet ediyoruz.

 

 

GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ

Geçen sezondan bu yana, camianın beklentilerini karşılayamayan bir yönetim kurulu anlayışı görmekteyiz. Yapılan transferlerin kendilerinden beklenen futbolu sergileyememesi ve takımdaşlığın olmayışı biz taraftarlar nezdinde açıkça görülmektedir. Kocaelispor Kulübü yönetim kurulunun acil olarak bu durumla alakalı gerekli aksiyonları almasını talep ediyoruz. Bizler de bu konular ile ilgili gelişmelerin görülmemesi ve gerekli aksiyonların alınmaması durumunda Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak gereken ne ise yapmaktan çekinmeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

 

GÖRÜLEN EKSİKLİKLER

1.Yönetim/futbolcu ilişkisinin zayıf olduğu ve takım bütünlüğünün sağlanamadığı.

2.Futbol Şube’nin gerektiği gibi profesyonelce yönetilmediği, bu yapının yeniden gözden geçirilmesi gerektiği.

3.Yapılan transferlerde menajer etkisinin çok fazla olduğu ve bunun yerine futbolcu izleme komitesinin kulübe monte edilmesi gerektiği.

4.Mevcut futbolcu grubu ile yeni transferler arasındaki ücret dengesizliğinin varlığı.

5.Futbolcu grubu ile yönetim arasındaki bağı güçlendirecek bir kişinin olmadığı.

6.Son 2 yıldır altyapıya gerekli önemin verilmediği, hali hazırdaki yapının bozulması ve buna rağmen hala gerekli bir aksiyonun alınmadığı.

7.Bazı durumlarda tüzüğe aykırı uygulamalarda bulunulduğu (örneğin başkan vekili durumu), tüzük dışı yapılan uygulamaların bulunduğu, “Bu duruma bir daha asla müsaade edilmeyecektir.”

8.Taraftarın, içinde bulunduğumuz duruma tepki göstermesi normaldir, fakat yönetim kurulu üyelerinin son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız isyan durumu normalin dışındadır. Yönetim kurulu, bütünlüğü sağlamak ve verimliliği arttırmakla mükelleftir.

9.Mali tablolar ile alakalı devlet ve SGK borçları hakkında sağlıklı bir bilginin olmadığı.

10.Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’ın Kocaelispor Kulübü yönetiminden isteği olan, mali ve idare konularda belirli periyodlarla kamuoyuna bilgi paylaşımının yapılmadığı, şeffaflığın hayata geçirilmediği.

11.Geçmiş yıllarda ve şimdiki dönem yönetiminin de gündeminde olan tesisleşme adına hiç bir adımın hala atılmadığı.

12.Kocaelispor Kulübü Derneği’nin mevcut tüzüğünün revize edilmesi ve bazı açık noktaların tüzük tadilatı ile güncellenmesi gerekmektedir. Bunun için tüzük tadilatı adına uygun bir zamanda kongre tarihi belirlenmesi.

13.Yıllardır aktif olarak faaliyette bulunmayan yüksek divan kurulunun yeniden faaliyete geçirilmesi.

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Karahan

Teşekkürler Hodri Meydan Takım hangi konularda ne eksiği varsa belirtmişsiniz doğru yerlere parmak basmışsınız meğersem ne çok eksiğimiz varmış yoksa şimdiye kadar biz amatör kulüp gibimi idare ediliyorduk yazik Kocaelisporum sana sen kimlerin eline düşmüşsun böyle .... ahhhh ahhhhh ,vahhhh vahhhhh.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:11
13:23
15:57
18:14
19:47