Murat Başak: Herkes doğruyu bilmeli
Kocaelispor
16 Ağustos 2019 Cuma 21:36

Murat Başak: Herkes doğruyu bilmeli

Kocaelispor’un eski ikinci kaptanı Murat Başak süreci şu şekilde aktardı: İlk önce Hüseyin Üzülmez ile görüştük, anlaştık. Temmuz’un 16’sı yani kampın üçüncü günü için kulüp müdürü arandı, müdürden sözleşmenin hazırlanması istendi. İsmail abi (Araç) Hüseyin Üzülmez’e “Mali işlere girmesin. Onu ben yazacağım” dedi. Hüseyin Üzülmez kulüp müdürüne “Sözleşmeyi hazırla. Salı günü (16 Temmuz) kampa çıkarsın, sözleşmeleri imzalatır paralarını da ödersin” dedi. Hayırlı olsun dedik.

 

HANGİ OLAY?

Aradan kaç gün geçti, kaç kez söz verildi ve hiçbir şey olmadı. Hamza’nın anlattıklarına ekleyeceğim bir şey yok. Onun da dediği gibi bir gün önce konuşulan bir konu ertesi gün başa sardı. Son gün otele yöneticilerden Yaşar Arslan geldi “Bekir Halefler ile bir olay olmuş” dedi. “Ne olayı, hangi olay” dedik. Zaten ortada bir olay olsa biz bunu Engin hoca ile paylaşırdık. Düşünsenize ciddi bir sıkıntı olacak, bu sıkıntıyı biz hocaya anlatmayacağız ya da Engin hoca bunu bilmeyecek.

 

32 ŞAHİT VAR

Herkes canlı şahittir. Tek tek gidip sorun, ortada bir olay var mı yok mu? Size 32 şahit cevaplasın. Üzerine basarak da vurguladık. “Bekir abi, Bayrama kadar sözleşmelerimizi imzalar, paramızı alır, bayramdan sonra da takımda hiç kimse para ile ilgili tek kelime yapmaz, lige odaklanırız” dedik.

 

NE BEKLEDİK, NEYLE KARŞILAŞTIK

Hatta Hamza, Bekir Halefler’e “Siz sezon içinde maç başı bile ödemeseniz bile ben burada kimseyi konuşturmam. Çünkü futbolcu sezon başı konuşur” dedi. Pazar günü odada oturuyoruz, antrenmana çıkacağız. Antrenmana 1 saat kala bizi apar topar çağırdılar. Diyorlar ki “Sözleşmeleri imzalayın” Diyoruz ki “Abi daha dün toplantı yaptık. Biz de bekliyoruz ki Salı ya da Çarşamba sözleşmeler gelecek, ödemeler yapılacak. Cuma günü takımla birlikte imzalarız dedik, gönderildik.

 

YAPILAN İTHAMLAR ÜZERİNE KONUŞTUM

Bizi halkın önünde yok paracı, yok gruplaşma yapıyorlar gibi ithamlarla suçladıkları için bu röportajı verme gereksinimi duyduk. Camiamıza en ufak bir zarar vermek ve ya huzur ortamını bozacak gibi bir amacımız asla olamaz. Herkes neyin ne olduğunu bilmeli, gerçeği okumalı.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:10
13:23
15:58
18:15
19:48