Nasut Kayalı UNUTULMAZ!
Kocaelispor
21 Şubat 2020 Cuma 16:11

Nasut Kayalı UNUTULMAZ!

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi’nin birlikte düzenledikleri “İzmit Unutmaz”  etkinliği bu şehre damga vurmuş değerleri hatırlamaya devam ediyor. Kocaelispor’un tarihine damga vurmuş isimlerinden Nasut Kayalı vefatının ikinci yılında unutulmadı.

 

GÜN BOYU ETKİNLİK

Kocaelispor’un kurucularından, spor ve siyaset alanının duayen ismi Nasut Kayalı, 20 Şubat 2018’de pankreas rahatsızlığı sonucu 91 yaşında aramızdan ayrılmıştı. İzmit Belediyesi ile İzmit Kent Konseyi, şehir ülke ve tarihine ismini kazımış önemli isimlerin yaşatıldığı "İzmit Unutmaz" etkinliği kapsamında 2 yıl önce aramızdan ayrılan Nasut Kayalı'yı andı. Gündüz saatlerinde Kayalı’nın Kent Mezarlığı’ndaki kabri başında dualar okundu akşam da Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi'nde Kayalı için hazırlanan sergide bir araya gelindi.

 

AİLESİ VE SEVENLERİ YER ALDI

Anma etkinliğinde Merhum Nasut Kayalı’nun eşi Gülşen Kayalı, çocukları Yalçın ve Engin Kayalı, gelinleri Nalan ve Nurson Kayalı, torunları Kaya ve Kumsal Kayalı, Kocaelispor Eski Başkanı ve Milletvekili İsmail Kalkandelen, yine eski başkanlardan Erol Köse, Turan Sarı ve Muammer Çelik, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kartepe İlçe Spor Müdürü Erol Arutan, Kocaelispor’un eski futbolcularından İbrahim Yazıcıoğlu, Bülent Baturman ve Zeki Kaya ile İzmit’in ve şehrin en aktif ve İzmit aşığı grubu “Biz İzmitiz” grubu üyeleri yer aldı. Kayalı ailesi nazik düşüncelerinden ve etkinlikten ötürü İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ile emek verenlere teşekkür etti.

 

KOCAELİSPOR’UN KURUCULARINDANDI

1927 yılında İzmit’te doğan Nasut Kayalı’nın ilk kulübü İzmit Gençlik oldu. Lise yıllarında İstanbul takımlarından Ramispor’da forma giydi. Seka’da çalışırken Kağıtspor forması altında boks ve atletizmle birlikte futbolcu olarak da çeşitli müsabakalara katıldı. 1952 yılında askerden gelip Baçspor’da hocalığa başladı. Takımı 3. Küme’den alarak 1. Küme’ye çıkardı. Bu sürede hakemlik de yaptı. Baçspor’un ismini değiştirerek, Kocaelispor’un kurulmasında öncü olan Kayalı, 1966 yılında Kocaelispor’un 2. Lig’e alınması için yoğun bir çaba sarf etti. Kayalı 1977 yılında İzmit Belediyesi’nden emekli oldu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:47
06:31
13:14
16:51
19:37
21:09