Rafet Kırgız: Hayat yarın karşımıza ne getirir bilemeyiz
Kocaelispor
05 Haziran 2019 Çarşamba 00:54

Rafet Kırgız: Hayat yarın karşımıza ne getirir bilemeyiz

Kocaelispor’da son olarak Bahri Yavuz döneminde sportif direktörlük yapan, TFF Eski Yönetim Kurulu Üyesi ve KASKF Onursal Başkanı Rafet Kırgız, spor41’e konuştu. Kırgız başkan adayı olacağı ile ilgili yorumlar ile ilgili olarak “Gün itibari ile yönetim çalışması yapmıyorum.  Ama hayat karşımıza yarın ne getirir bilemeyiz” diye konuştu.

 

İKİSİ DE CANIM, CİĞERİM

Kırgız, eski başkanlardan Serhan Gürkan’ın verdiği iftara katılması ile ilgili oluşan polemiklere tepki gösterdi ve şunları söyledi. “Serhan kardeşimin babası Yakup Bey çok eski dostumdur. Hatta Yakup Bey “Ben yoksam Serhan sana emanettir” demişti. Bahri başkanı ve Yavuz ailesini uzun yıllar boyunca tanırım.  Bahri Bey’in başkan olması için elimden geleni yapmışımdır. Kısacası Serhan kardeşim de Bahri başkan da benim canım, ciğerim.

 

HİÇ Mİ İNSANLARLA YAN YANA GELMEYECEĞİZ?

Geçtiğimiz gün bir iftarda Serhan Gürkan kardeşim ile bir aradaydık. Davet edilmişim. Benim bu davete katılmamdan başka daha normal bir durum olabilir mi? Asıl gitmezsem ayıp ederim. Ancak polemikler oluştu “Hayırdır” diyenler oldu. Ben bu insanları anlamıyorum. Bahri başkan da, ya da başka birisi de bir yere beni davet etse giderim. Hiç mi insanlarla bir arada olmayacağız, hiç mi oturmayacağız!

 

 

MEMNUNİYET VERİCİ

İzmit’te 42 yıllık esnafım. Yaklaşık 35-40 yıldır sporun içinde yer alan birisiyim. Kocaelispor’un benim için ne ifade ettiğini kelimelere sığdırmam mümkün değil. Kocaelispor’da başkanlık yapmak ve ya da bu kulüp için çalışmak, faydalı olmak bu şehirde yaşayan, kazanan herkes için önemli olmalı. Kendimi bir süredir işime adadım. Sabah 8’den akşam 8’e kadar çarşıdaki dükkanımda bulunuyorum. Çevremden “Başkan ol” istekleri, dilekleri var. Bu tabi çok memnuniyet verici.

 

 

GERÇEKTEN ÇOK AYIP

Kulağıma geliyor. Serhan kardeşim benim başkan olmam konusunda bana telkinde bulunmuş, eğer ben başkan olursam olağanüstü genel kurul kararı alacakmışım, o süreçte Serhan kardeşim üye olup başkanlığa gelecekmiş! Ya ne olur yapmayın, etmeyin. Bu kadar kötü niyetli düşünmeyin. Ben domino taşı mıyım? Kendimi böyle bir senaryo içine atabilir miyim? Neden bu kadar ilginç şeylerle vakit harcıyoruz? Gerçekten çok ayıp bir şey bu!

 

 

KOCAELİSPORLUYUM DİYEN HERKESİN İDEALİ

Ben zaten girmek istesem ve şehrin atanmış, seçilmişleri de olumlu baktığında aday olurum ki. Kocaelisporluyum diyen herkesin en büyük ideali Kocaelispor başkanı olmak olmalı zaten. Gün itibari ile yönetim çalışması yapmış değilim. Ama hayat karşımıza yarın ne getirir bilemeyiz. 1 günde de her şey değişebilir. 14 Haziran’a fazla bir şey kalmadı. Kocaelispor’a kim faydalı olacaksa o kişi için elimden geleni yapacağımın bilinmesini isterim.

 

Spor41 – Özel

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:11
05:25
13:09
17:08
20:32
22:28