Sadece benimle olacak iş değil
Kocaelispor
12 Temmuz 2020 Pazar 00:49

Sadece benimle olacak iş değil

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaelispor’a destek vermeye devam edeceğini ifade etti. Sadece kendisinin sorun çözücü olmadığını belirten Başkan Büyükakın, Yeşil Siyahlı kulübün tüm kesimler taraftarından sahiplenilmesi gerektiğinin altını çizerek “Kocaelispor’un sahibi şehirdir. Bu kulüp hiçbir siyasi gücün güdümünde olmamalıdır” dedi.

 

KENTİN VİZYONU İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Kocaelispor’un kent vizyonu açısından önemli olduğuna vurgu yapan Büyükakın şu ifadelere yer verdi: Bazı şehirler vardır, ismini zikrettiğinizde direk akıllara o kentin futbol kulüpleri gelir. Barcelona gibi, Milan gibi, Madrid gibi. Futbolun, bir şehrin markası ve vizyonu açısından yarattığı değerin farkındayım. Kocaelispor da bizim değerimizdir ve diğer kulüplerimizle birlikte amiral gemi olarak yol almalıdır.

 

SADECE BELEDİYE İLE OLMAZ!

Gerçekten Kocaelispor’a inanıyorsak, bu kulübün geleceğini iyi planlamak istiyorsak, bunun belediye kaynakları ile yürütülemez olduğunu, tesis ve sporcu alt yapısı ile gerçekleşebileceğini de bilmemiz önemlidir. Kulübün kendi gelir kaynaklarına sahip olması, siz basın mensuplarımızın da buna vurgu yapması gerekir.

 

KOCAELİSPOR’UN GÖNÜLLÜSÜYÜZ

Kocaelispor üzerinden asla siyasi bir güç gütmedim. Belediye olarak yaptıklarımız Kocaelispor’a borcumuzdur. Bir minnet de beklemiyoruz. Tüm bunları şehir için yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.  Bu şehirdeki herkes gibi Kocaelispor’un gönüllüsüyüz. Kocaelispor’u sevdiğim kadar Gebze’yi, Darıca’yı, Derince’yi, Gölcük’ü de seviyorum.

 

OTOPARKLARDAN NE KADAR GELİR EDEBİLİRSİNİZ Kİ

Önce Kocaelispor’umuzu sonra diğer takımlarımızı Süper Lig’e çıkarmak işten değil. Dediğim gibi, sporcu, tesis ve alt yapı konusunda doğru hamleler yaparsak başarırız. Süper Lig’e varana kadar Kocaelispor’a çok iyi bir tesis kazandırmamız lazım. Büyükşehir olarak bunu sağlamak istiyoruz. Otopark önemli ama sembolik. Otoparklardan ne kadar para kazanabiliriz ki? Keza kombine bilet satarak ne kadar gelir elde edebiliriz? Bizim futbolcu yetiştirip satmamız lazım.

 

KOMŞUDA YAS VARKEN EĞENMEK DOĞRU OLMAZ

Cumartesi günü (dün) Kocaeli Stadı’ndaki kutlamaların iptal edilmesinin 2 sebebi var. Birisi pandemi riski. Ne Kadar tedbir alırsak alalım, giriş kısmını yönetmek sıkıntılı olacaktı. Konser ile ilgili de… Şehitlerimiz var. Komşuda yas varken eğlence yapmayı uygun bulmadık.

 

ŞEFFAFLIK YOLUN IŞIĞIDIR

Kurumsal üyeliği daha önce denedik, pek bir şey çıkmadı ancak bir kez daha denemeyi düşünüyoruz. Yılda 10 bin lira verecek bin firma olsa 10 milyon gelir elde edilir. Bunu verecek daha fazla firma var. Bu anlamda ticaret ve sanayi odalarına ciddi görevler düşüyor. Ancak bizim de gayret etmemiz gerekir. Bu şehirde 2 milyon insan var. Ayda 1 lira verilse 2 milyon lira kazanılır. Kocaelispor’un harcamalarının da şeffaflaştırılması gerekiyor. Şeffaflık yolun ışığı olur. Böyle olursa insanlar paranın nereye gittiğini sorgulamaz.

 

AYNI BORÇLARI YAŞATMAMALIYIZ

KEV süreci Kocaelispor’un bugünlere gelmesindeki başlama vuruşuydu. Bahri Yavuz bu konuda bize çok yardımcı oldu. Ona da teşekkür ederim. Kendisi sergimize gelemedi. Hastası için geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. 90 milyonluk borcun 60 milyonu kapatıldı. Bu ödeme olmasaydı transfer tahtasının yolu da açılmazdı. 30 milyonluk transfer tahtası 11.5 milyona bitti. Bizim aynı borçları tekrardan yaşatmamamız gerekiyor.

 

İZLANDA YAPIYORSA BİZ DE YAPARIZ

Sporun her branşı önemlidir. Bugün 5 yaşında olan bir çocuğu doğru spor eğitimi ile buluşturursanız 10-15 yıl sonra kulübünde dünya derecesi yapan bir sporcu olur. İzlanda’dan bir Milli takım başarılı oluyorsa, Kocaeli’den de bir kulüp çıkar ve şampiyon kulüpler kupasını bile alır. Çocuklar ve aileleri de spor anlamında eğitilmeli. Küçük yaşlardaki sporcular birilerini rol model olarak almalılar. Sporun markalaşmış sporcularına değer vererek de başarıyı getiririz. Kısacası küçük yaşlardan itibaren çocuğun ne tür bir spor eğilimi göstereceğinin tespit edilmesi çok mühimdir.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Sedat Cengiz için resmi girişim yapılıyor

Kocaelispor’da transferin gözde isimleri arasında yer alan Sedat Cengiz ile ilgili resmi girişim yapılıyor. Yeşil siyahlılarda Transfer Komitesi Başkanı Mehmet Yaşar, Sedat Cengiz’i Vanspor’dan resmen isteyecek. Uzun bir süredir Sedat ile ilgilenen ve geride bıraktığımız sezon ve bu sezon başlarında da adı yeşil siyahlı kulüp ile anılan 10 numara pozisyonundaki futbolcu da Kocaelispor’da forma giymeye hayli sıcak bakıyor.

Haşim Arda, Keçiörengücü ile ilk antrenmanına çıktı

Kocaelispor’dan Keçiörengücü’ne transfer olan ve geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen Haşim Arda Sarman, yeni kulübü ile ilk antrenmanına çıktı. 2003 doğumlu stoperin kısa sürede takıma uyum sağlayacağı düşünülüyor. 1. Lig kulübü ile 4.5 yıllık anlaşma yapan Haşim Arda, son derece akil bir şekilde yönetilen Keçiörenspor’da formayı almak için elinden geleni yapacağını ifade etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:27
08:12
13:23
15:56
18:13
19:46