Stat nereye yapılmaz sorusunun cevabısın!
Kocaelispor
04 Ekim 2019 Cuma 18:11

Stat nereye yapılmaz sorusunun cevabısın!

İsmetpaşa Stadı yıkıldı, başka bir yere Kocaeli Stadı yapıldı. Aradan 2 yıl geçti ancak stat ile ilgili sıkıntılar devam ediyor.

 

KAOS SÜRÜYOR

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarından İsmet İnönü’nün adının verildiği ve 1972’den 2018’e kadar Kocaelispor’a ev sahipliği yapan İsmetpaşa Stadı’nın yıkılmasının ardından, bir çöp fabrikasının ve organize sanayinin dibine yapılan 33 bin kişilik Kocaeli Stadı’ndaki kaos sürüyor. Şampiyonluğa giden Kocaelispor, merkezden uzak olan stat ile ilgili olarak aynı soruyu soruyor “Şu stat İzmit merkezinde bir yerde yapılamaz mıydı?”

 

MİLLET BAHÇESİ

Kocaeli Stadı’ndaki ulaşım sorunu devam ederken, özverili Yeşil Siyahlı taraftarlar ortalama 12 bin kişi ile maçlarını yerinde izliyor ve Halkın Takımı’nı destekliyor. İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu arazi Emlak Konut GYO’ya ait. Bu araziye ilk basta “Mall Of Kocaeli” yani Rezidans konut + alış veriş merkezi inşa edilecekti. Ancak ülkedeki ekonomik darlık, inşaat sektörünün bitme noktasına gelmesi, dövizin ve faizin artması nedeni ile bölge arazisi “Millet Bahçesi” olarak varlığını sürdürüyor.

 

BU TARAFTAR ÇOK CEFAKAR!

İzmit’in en güzel yerinde bulunan ancak atıl vaziyette olduğu için utandıracak görüntüsü ile can sıkan Çenesuyu’ndaki İsmetpaşa Stadı arazisinin, Millet Bahçesi’ne, şehrimize yakışır bir düzenlemeye ve çehreye sahip olması isteniyor. Kocaeli Stadı güzergahındaki yolların yapımı devam ederken, bu yıl da taraftarın çileli yol mücadelesinin devam edeceği net bir şekilde görülüyor. Ancak şartlar ne olursa olsun, 12. adam, Kocaelispor’un maçlarında tribündeki yerini alarak takımına sahip çıkmaya devam ediyor.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:02
07:42
13:25
16:24
18:48
20:16