Taner Gülleri: Olağanüstü bir özveri gösterdiler
Kocaelispor
01 Aralık 2020 Salı 18:38

Taner Gülleri: Olağanüstü bir özveri gösterdiler

Kocaelispor’da Yardımcı Antrenör ve Kocaelispor’un son döneme damga vurmuş golcülerinden Taner Gülleri, Kahramanmaraşspor maçında elde edilen 3-0 galibiyetin önemine vurgu yaptı. Gülleri “Daha önce de Erhan hocamız da ifade etmişti. Takımımızda as yedek kavramı yok. Kahramanmaraşspor galibiyeti bu düşüncemizi kanıtlar nitelikteydi” dedi.

 

TAKIMDAKİ COVID RAPORUNU VERDİ

Kocaelispor’da Teknik Direktör Erhan Altın’ın yardımcısı olan, yeşil siyahlı kulübün eski golcülerinden Taner Gülleri sorularımıza samimi yanıtlar verdi. Genç teknik adam takımdaki Covid raporu ile sözlerine başladı ve şu şekilde konuştu: Hepinizin bildiği gibi toplamda tam 17 futbolcumuzun Covid-19 testi pozitif çıktı. Önce 1, sonra 4, sonra 5 ve son olarak da 7 futbolcu olmak üzere sayı 17’ye çıkınca TFF’nin Erzincan ve Hekimoğlu Trabzon maçlarını erteleyeceğini düşünüyorum. Ayrıca iki çalışanımızda da maalesef Covid çıktı. Herkese geçmiş olsun.

 

İKİNCİ YARIDAKİ OYUN GÜCÜMÜZ BİZİ MUTLU ETTİ

Önce Onur, sonra Mesut, Kemal Can, Haşim Arda, Bayram ve Bahattin’de sıkıntı çıktı.  Kahramanmaraş maçı öncesi kimi futbolcularımızda da sıkıntı vardı. Maçtan 1 gün önce İstanbul’da test yaptırdık ve nitekim korktuğumuz başımıza geldi. İsmet, Murat Cem, Mervan ve Numan’ın sonuçları da pozitif çıktı. 10 eksikle çıktığımız Maraş maçında futbolcu kardeşlerimiz saha içinde inanılmaz bir mücadele verdi. Bu maçta özellikle ikinci yarıdaki oyun gücümüz bizleri çok mutlu etti. Haftayı tüm zorluklara rağmen hak edilmiş bir galibiyetle tamamladık.

 

FİŞİ ÇEKİLMİŞ BİR HASTAYA MÜDAHALE YAPTIK

Bunları anlatırken bir duygu sömürüsü yaptığım düşünülmesin sakın. Ancak Erhan hocamızla birlikte göreve geldiğimizde özellikle mental açıdan yerle bir olmuş bir takımla karşılaştık. Teknik anlamda da hiçbir şey göremedik. Kısacası fişi çekilmiş bir hastaya müdahale etmemiz gerekiyordu. Benhur, Ramazan ve İrfan transferlerini son gün yaptık. Sağ olsunlar bu arkadaşlarımızla birlikte diğer tüm futbolcular isteklerimizi ellerinden geldiği kadar iyi niyetli bir şekilde sahaya yansıtmaya gayret etti.

 

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Takımdaki herkese şans veriyoruz. Son maçta gençlerimizi de sahaya sürdük. Gönül isterdi ki maçı erken koparalım ve gençlerimizi erken oyuna alalım. Az da olsa Berat, Eren ve Yiğit’i oynattık. Onların heyecanlarına ortak olduk. Yiğit kupa maçında çok başarılıydı. Eren ve Berat da inanıyorum ki bizlere katkı sunmaya devam edecek. Hakan da attığı golle bizleri ayrıca mutlu etti.

 

EKSİKLERİMİZİN FARKINDAYIZ

Hocamız da bunu ifade ediyor. Kim iyiyse forma o kişinin oluyor. Eksiklerimizin farkındayız. En büyük sıkıntımız final pası ve gol sorunu. Hepimiz bir şeylerin iyi olması için çabalıyoruz. Biz bu işin içinden geldik. Alınan yenilgi ya da beraberliklerden sonra en başta çocuklar çok olumsuz etkileniyor, çarşıya bile çıkamıyor.

 

RAKİPTEN DAHA FAZLA İSTEMEK ZORUNDAYIZ

Takım oyunu ve saha içindeki iletişimiz arttı. Geriye düştüğümüzde oyundan düşmemeliyiz. Maç 90 dakika ve ilk düdükten son düdüğe kadar dikkatimizi dağıtmadan mücadelemize devam etmeliyiz. Bu liglerde rakipten daha çok istemek, daha fazla mücadele etmek, takım halinde topun arkasında olmak, atağa çıkarken de hep birlikte atağa çıkmamız gerekiyor. İlk golü sen atacaksın. Bu önemli bir husus.

 

ADIMIZ KOCAELİSPOR OLUNCA…

Şu da var. Adımız Kocaelispor… Haliyle rakipler de bize ekstra motive oluyor. Ben daha önce Kahramanmaraş’ı da çalıştırmıştım. Maraş’ın şimdiki hocası Sinan Yücer o dönemde benim yardımcımdı. Dünya iyisi bir insandır. Sadece saha içi ile uğraşır. Türk futbolunun böyle teknik adamlara fazlası ile ihtiyacı var. Maç öncesi Sinan hocamla konuştuk. “Kocaelispor’a karşı farklı motive olduk” dedi. Haklı. Sadece Sinan hocam değil, diğer takımlar için de bu durum geçerli.

 

Spor41

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:11
13:23
15:57
18:14
19:47