Türkiye ikincisi oldular, ödülleri Kocaelispor maçı oldu
Kocaelispor
07 Ekim 2019 Pazartesi 21:04

Türkiye ikincisi oldular, ödülleri Kocaelispor maçı oldu

Türkiye’nin en önemli bilim yarışmalarından Teknofest’te Türkiye ikincisi olan Pirelli Anadolu Lisesi Robotik takımı öğrencileri, Kocaelispor-Ofspor maçını izledi. Pirelli marka Endüstriyel ve Ticari Lastikleri lisanslı üreticisi Prometeon’un konuğu öğrencileri en iyi şekilde ağırladı.

 

DEV ORGANİZASYONDA BÜYÜK BAŞARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Teknofest, Aselsan, Baykar, BMC, İGA, İSBAK, Roketsan, TAİ, TÜBİTAK ve Türksat'ın düzenlediği yarışmalardan oluştu. İstanbul Yeni Havalimanı'nda hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede festivalin son gününe kadar birçok etkinlik düzenlendi. 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarıyla gençlerin  kendi teknoloji projelerini geliştirmesi ve üretmeleri hedeflendi.

 

EN ANLAMLI İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ KAPTILAR

Yarışmalarına toplamda 750 takım ve 2 binin üzerinde yarışmacı katıldı. Kocaeli’nin gururu okullarından Pirelli Anadolu Lisesi Robotik takımı, Teknofest’te Türkiye ikinciliğini elde ederek büyük bir başarının altına imza attı. Okul idarecileri ödül olarak, gelecekte Milli gururlarımızdan Aselsan’da iş hayatına atılması beklenen süper beyinleri Kocaelispor-Ofspor maçına götürdü ve organizasyon Pirelli marka Endüstriyel ve Ticari Lastikleri lisanslı üreticisi Prometeon tarafından gerçekleşti.

 

MÜDÜR GÜZELDAL TEŞEKKÜR ETTİ

Ülkemiz adına gelecekte önemli projeler üretecek olan öğrenciler 90 dakika boyunca Kocaelispor’u desteklerken, atmosferden çok etkilendiklerini belirttiler. Pirelli Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Güzeldal, Prometeon Fabrika Direktörü Bahadır Özer ve fabrika yöneticilerine Robotik takımını ağırlamalarından dolayı teşekkür etti

 

Spor41

 

İLİMİZİN GURURU ÖĞRENCİLER

Berat Okutan

Alpaslan Utlu

Mine Adıgüzel

Atike Yıldırım

Muhammet Enes Gürler

Ali Durgut

Ömer Yiğit

Ebru Erik

Mehmet Ali Tunçyürek

Esma Aydın

 

ÖĢRETMENLER

Ahmet Güzeldal (Müdür)

Halil Varol (Müdür Yrd.)

İsmet Kılıç

Mehmet Kocaman

Hasan Meral

DİĞER HABERLER

İşte TFF’nin yeni kuralları

Türkiye Futbol Federasyonu, Almanya Futbol Federasyonu’nun uyguladığı kurallardan da hareket ederek yeni talimatları yayımladı. Sahada kesinlikle çocuk olmayacak ve görev alacak olan top toplayıcıların yaşları 20 yaş ve üzerinde olacak. Karşılaşmalarda statta yer alabilecek kişi sayısı da belirlendi. Süper Lig maçları için ev sahibi kulübe futbolcular ve tüm görevliler dahil olmak üzere 95 kişilik akreditasyon hakkı tanınırken misafir kulüp için 48 kişi statta olabilecek. Medya mensupları ve TFF yöneticilerinin de dahil olduğu liste 296 kişiyi aşmayacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:10
05:24
13:09
17:08
20:33
22:29