Yılmaz: Erhan hocamız Afyon maçında kulübede olacak
Kocaelispor
07 Ekim 2020 Çarşamba 00:16

Yılmaz: Erhan hocamız Afyon maçında kulübede olacak

Kocaelispor’da Basın Sözcüsü Abdülkadir Yılmaz gazetecilere haftalık gündem hakkında değerlendirmeler yaptı. Birçok konuya açıklık getiren Yılmaz, 25 kişilik kadroya alınmayan futbolcular Dilaver Güçlü ve Bahri Can Avcı ile rapor olarak Kocaelispor’u zor durumda bırakan çalıştırıcı Selahaddin Dinçel’in son durumu hakkında bilgiler verdi. Yılmaz, Dinçel’in sözleşmesinin tek taraflı fesih edileceğini belirtti.

 

1 HAFTALIK MİNİ KAMP

Sözlerine forma kol sponsoru Martı’ya teşekkür ederek başlayan Yılmaz, Çorum galibiyetini değerlendirdi ve şu ifadelere yer verdi: Yeni bir yapılanma oldu. Takımın kalitesini biliyorduk. Adaptasyon sorunu, kamptan sonra gelen futbolcular, teknik direktör ile yaşanan sorunlar aidiyet sorunu yaşamamıza neden oldu. Bu da saha içine yansıdı.

 

BASINA KAPALI!

Yeni bir teknik yapılanmaya gittik. Çok istediğimiz gibi olmasa da toparlandık. Çorum maçı üçüncü maçımızdı ve maçı 3 puanla tamamladık. Bay boşluğunda 1 haftalık kamp sürecimiz olacak. Teknik kadromuzun isteği ile bu hafta çalışmalar basına kapalı olacak. Bu süreçte fiziksel ve moral olarak toparlanıp Afyon maçında daha iyi bir Kocaelispor izleteceğiz.

 

 

SON GÜN 2 TRANSFER YAPTIK

Son gün iki transfer yaptık. Bandırmaspor’dan İrfan Başaran ve Benhur Keser’i renklerimize bağladık. Benhur’u kiralık geldi. Opsiyon hakkı bizde. 25 kişilik kadroyu da belirlememiz gerekiyordu. Kadrodan Dilaver Güçlü ve Bahri Can Avcı yeni teknik ekibimizin raporu doğrultusunda çıkarıldı. Onlar bizim sözleşmeli futbolcularımız, maç başı anlaşmalarımız var. sezonun ikinci yarısında teknik heyetimizin raporu ile yeniden kadroya alınabilir.

 

DİLAVER VE BAHRİ CAN HAKKINDA…

Dilaver bizde aidiyet hissetmedi. Bahri Can’ın ise performansı beklentilerin altındaydı. Bir de futbolcunun sakatlık sorunu vardı. Bilal bize devam ediyor. Bahattin Köse iyi bir futbolcu, kamp görmedi. Toparlanacaktır. Batuhan Er tedavi için Ankara’daydı, geldi. Çarşamba antrenmanlara. Takımda genel olarak yaşanan uyum sorununu bay arasında çözeceğiz.

 

 

KENDİSİ BIRAKTI AMA TÜM SEZONUN PARASINI İSTİYOR

Selahaddin Dinçel 10 gün daha raporunu uzatmış. Zaptı tuttuk. TFF ile görüşüyoruz. Manisa maçında anons ettirdik ve olmadığını tespit ettirdik. Bugün ya da yarın tek taraflı fesih yapacağız. Dinçel’in ve ekibinin geçen sezondan hiçbir alacağı yok. Şampiyonluk primleri dahi ödendi. 2 aylık maaş alacağı var, raporları ile birlikte 3 ayı bulacak. Kendisi bırakıp gittiği halde tüm sezonun maaşını talep ediyor.

 

DİNÇEL OLAYI

Dinçel olayı tam olarak şu şekilde gelişti. Sarıyer maçından sonraki yönetim kurulu toplantısı öncesi kendisinden rapor istedik. Ancak Dinçel “Ben geleyim, yüz yüze bilgi vereyim” dedi. “Tamam” dedik. 1 saat boyunca bir şeyler izah etmeye çalıştı. “Bu transferleri ben yapmadım” dedi. Ancak gelen oyuncuların hepsini hocanın doğrultusunda aldık. Dilaver için “Sihirbaz” diyen de oydu. Dahası o kadar kamp yapıldı ve ancak takımın hali ortadaydı.

 

 

AFYON MAÇINDA ERHAN HOCA KULÜBEDE OLACAK

Kendisi ertesi gün başkanımızın evine gitti ve özür diledi. Sonrasındaki çift kale maçta da yöneticilere aynı cümleleri kurdu, hatalarının farkında olduğunu belirtti. Ancak 1 saat sonra ise Teknik Asbaşkanımız Yunus Merttürk’ü arayarak istifa ettiği belirtti. Yöneticimiz, avukat Harun Kaya kendisini aradı ama o istifa etmediğini söyledi. Sarıyer maçında 2 oyuncuyu (Talha ve Serdar) bilerek 11’de oynattı. Belki ki ortada organizasyon vardı. Hoca ile devam edilmeli miydi? Tartışılır. Ancak sonraki süreçte tamamen hoca ile irtibatlı hareket edildi. Dinçel’in sözleşmesini fesih edecek. Erhan hocamız Afyon maçında kulübedeki yerini alabilecek.

 

ÖZÜR DİLERİZ

Kocaelispor’un Bahri Baba’yı (Gök) rahmetle anıyoruz. Yoğunluktan ötürü kaçırabiliriz. Orada bir eksiğimiz oldu. Özür dileriz. Tribün projesi hazırlıyoruz. Tribünlere sponsorluk adı altında isim düşünüyoruz. Tribünlere mahalle adları da verilebiliriz. Transferlerde eksikliklerimiz olabilir. Her yapılan transfer tutacak diye bir durum olmayabilir. Şunu net bir şekilde belirtmeliyim. Bu yönetim, takım içinde oluşabilecek maddi zararının tamamını karşılayabilecek düzeydedir. 2.5 sezonda 96 transfer yapan eski yönetimler doğru iş yaptı, kulübü milyonlarca lira borçlandırdı, biz mi yanlışız!

 

İSMAİL’İN MENAJERİNE TAKILDIK

İsmail Yüksek gelmek istiyordu. Kendisi Fenerbahçe’den ya 300 ya da 400 bin alıyordu. Kendisine bonuslarla 650 bin lira teklif ettik. Ancak menajeri çok daha fazla bir rakam talep etti. 1.2, 1.3 civarı sanıyorum. Biz de transferden vazgeçtik.

 

Ali KÖKSAL - Spor41

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Taraftar 41

Merak ettiğim şu,tabii yanlış anlaşılmasın transferler izlenerek mi yapılıyor yoksa birisi bu iyi adam alınmı diyor kaç oyuncu alındı yetersiz veya başka sebeplerden geri yollandı.gerçekten çok şaşırtıcı geliyor insana

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Selahaddin Dinçel: Benim derdim Hüseyin Üzülmez ile!  

Kocaelispor’da geride bıraktığımız sezonun en tartışılan isimlerinden, özellikle futbolcular ile arası hayli açılan ve kafayı kulüp personeline takacak kadar kendisini küçük duruma düşüren Selahaddin Dinçel, Gölcükspor – Erokspor maçının ardından konuştu. Dinçel’in gündeminde Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez vardı. Dinçel “Sıkıştıkça birilerine çamur atıyor, yalan söylemekten, iftira atmaktan çekinmiyor. Onunla istediği yerde, istediği zaman programa çıkabilirim… Hodri Meydan” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:09
07:56
13:00
15:26
17:42
19:17