UNUTULMAZ – Körfez'e bir dokundu, takım 2. Lig'den amatöre düştü!
Derince
19 Mayıs 2019 Pazar 13:37

UNUTULMAZ – Körfez'e bir dokundu, takım 2. Lig'den amatöre düştü!

Çok değil 12 yıl önce amatörden 3. Lig’e ardından 2. Lig’e çıkan Körfez Spor Kulübü, siyasi mekanizmanın maşası oldu. Dönemin bakanı Fikri Işık tarafından adı değişen ve Kocaeli Birlik Sportif Hizmetleri Anonim Şirketi adını alan kulüp, Murat Aydın, Fahrettin Kandemir, Erhan Yılmaz ve Hamit Maden dönemlerinde resmen çuvalladı.

 

ÇOK KÖTÜ YÖNETİLDİ

Kocaeli’nin hami takımı parolası ile serüvenine başlayan Kırmızı Beyazlı kulüp ilk yıl astronomik rakamlar verilerek transferler yaptı. Kemal Kılıç’ı takımın başına getiren ekip gemiyi fazla yürütemedi. Elde edilen başarısızlığın sorumlusu Fikri Işık olarak gösterildi. Hatta Büyükçekmece Tepecik maçında futbolcuların para alamadıkları için 1 dakikalık eylemi en sansasyonel olaylardan birisi olarak tarihteki yerini aldı. Işık ilgisini kulüpten çektikten sonra Körfez ekibinde futbol oynayan Erhan Yılmaz başkanlığa geçti.

 

Eski başkanlardan Fahrettin Kandemir (Elleri bağlı olan) sorunlara çözüm üretemedi, kulüp dipsiz bir kuyuya sürüklendi.

 

SENEYE LİGE GİREMEYEBİLİRLER

Yılmaz döneminde de kaos devam etti, maddi anlamda kriz yaşayan takımdaki futbolcular bir bir takımdan ayrılırken, çok sayıda futbolcu kulübü federasyona şikayet etti. Yılmaz, Sinoplu iş adamı Hamit Maden ile anlaştı ancak Maden de arifeyi gösterip bayramı sallayınca Kırmızı Beyazlı kulüp dipsiz bir kuyu haline geldi. Geride bıraktığımız sezonu 3. Lig 1. Grup’ta geçiren transfer yasaklısı Körfez temsilcisi haftalar öncesinden amatöre düştü. Kulübün seneye lige katılıp katılamayacağı ise belirsizliğini koruyor. Ağırlık o dur ki, önümüzdeki sezon Körfez Spor Kulübü, BAL’da da olmayacak!

 

Spor41

 

Fikri Işık bakanlık yaptığı dönemde Körfez Spor Kulübü’nü “Süper Lig’e” çıkarma hevesi ile girdiği yolda ağır kaza yaptı. Kulübün ilk başkanı Murat Aydın da sıkıntılı günler geçirdi.

 

Erhan Yılmaz (sağda) başkanlık yaptığı dönemde kaosu yönetemedi “Beni yalnız bıraktılar” diyerek sitem etti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:15
05:27
13:09
17:07
20:29
22:23