Emel Sığırcı: İzmit’i çok seviyorum, burada çok mutluyum
Salon Sporları
17 Ocak 2020 Cuma 23:19

Emel Sığırcı: İzmit’i çok seviyorum, burada çok mutluyum

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın şirin, sempatik ve hanımefendi sporcusu Emel Sığırcı, tekrar İzmit ekibinde forma giydiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

 

KATKI SUNMAYA GELDİM

Sözlerine transfer süreci ile başlayan Emel şu ifadelere yer verdi: Beni isteyen başkanımız Uğur Bey, yönetim kurulundan Fatih Bey ve Milli takımlarda birlikte çalıştığım Fırat Okul hocamızın girişimleri sayesinde transferim gerçekleşti. Onlara çok teşekkür ediyorum. İzmit’i duyduğum an koşa koşa geldim. Burayı çok seviyorum. Geçen sezon burada çok anılar biriktirdik. Başarılı günler de geçirdik, yarım kalan işlerimiz de oldu. Mesela Türkiye kupasına, Play-Off’a kalmak gibi. Bu sene bu takım Türkiye Kupası’na katılmayı başardı. Ben de geri kalan eksiklikleri tamamlamak için takıma katkı sunmaya geldim.

 

BEŞİKTAŞ MAÇINDA DA YALNIZ KALMAYACAĞIZ

Arkadaşlarımın çoğunu tanıyorum. Takım kurulurken samimiyete dikkat edilmiş. Takım kimyası ve yabancı kalitesi üst düzeyde. “Önce iyi insan” demişler” Sporculukları iyi ama ondan ziyade iyi insanlar. Melek ve Gizem ile geçen yıl birlikteydim. Herkes çok güzel insanlar ama Melek ve Gizem’i ayrı seviyorum. Zaten başarı gelecekse bu şekildeki bir ortam sayesinde gelir.  Sırada Beşiktaş maçımız var. Taraftarlarımız hiçbir maç bizi yalnız bırakmıyor. Bu maçta da yalnız kalmayacağız.

 

YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMA KADINLAR ERKEKLERDEN DAHA BAŞARILI

Beşiktaş maçına çok iyi hazırlandık. Koçumuz bize sağlam taktikler veriyor, Beşiktaş’ı her yönü ile analiz ediyoruz. Kendi adımıza güzel bir maç olacağına inanıyorum. Kadınlarımızın güçlü olması, kendi ayakları üzerinde durması, “Ben bunu yapabilirim” demesi çok güzel. Yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama kadınlarımız erkeklerimize göre daha başarılı. Kadın Voleybol Milli takımımız Olimpiyatlara katılarak bizleri çok gururlandırdı. İnanıyorum ki Kadın Basketbol Milli takımımız da aynı başarıyı elde edecektir. Devam eden yıllarda bizler o Ay Yıldızlı formayı devralacağız inşallah.

 

Spor41

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:55
07:35
13:25
16:28
18:54
20:22