Hanibal iyi ki var!
Salon Sporları
16 Ekim 2020 Cuma 17:02

Hanibal iyi ki var!

İlimizin basketbol alt yapısına önem veren kulüplerinden Hanibal Spor Kulübü’nde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Başantrenör Burak Kaya, okulların yavaş yavaş açılmaya başlaması ile birlikte sporcu sayısında da artış yaşandığını belirtti.

 

6-13 YAŞ ARASI KURSİYER KABUL EDİLİYOR

Kocaeli’nin basketbolcu yetiştiren ve merdivenleri emin adımlarla tırmanan kulübü Hanibal Spor Kulübü’nde üretim devam ediyor. Pandemi sürecinin ardından yeni normal hayata çok çabuk entegre olan kulüp, 6-13 yaş arasındaki sporcularına basketbol sporunun detaylarını öğretiyor. Kursiyer sporcu kabul etmeye devam eden Hanibal, çalışmalarını Alikahya’da yer alan Sabancı Meslek Lisesi Spor Salonu’nda haftanın her günü yapıyor.

 

Çalışmalar haftanın her günü Alikahya’daki Sabancı Meslek Lisesi’nin salonunda gerçekleşiyor.

 

KAYA: KALİTELİ EĞİTİM, AHLAKLI SPORCU

Kulübün genç ve başarılı başantrenörü Burak Kaya çalışmalar hakkında şu şekilde konuştu: Bizim bir sloganımız var. “Her Çocuk Kaliteli bir Eğitimi Hak eder!” Önce kaliteli eğitim, ardından ahlaklı ve kaliteli sporcu... Bizim tek işimiz basketbol. Kısa bir süre önce kurulmamıza rağmen ailemiz gittikçe büyüdü. Pandemi sürecinde çalışmalarımızı evlerimizde tele konferans şeklinde yaptık, salonların açılması ile de yeni normale kısa sürede entegre olduk.

 

BAŞANTRENÖR BURAK KAYA 

 

HAFTANIN HER GÜNÜ ÇALIŞIYORLAR

Basketbolu öğrenmek isteyen 6-13 yaş arası sporcuları kabul ediyoruz. 16 yaşına kadar da müsabık sporcularımız var. Alikahya’daki Sabancı Meslek Lisesi’nin salonunda haftanın 7 günü çalışıyoruz. Pandemi kurallarına tam anlamı ile riayet ediyoruz. Hafta içi 18.00-21.00, hafta sonu ise 09.00 – 21.00 saatleri arasında salondayız. Okulların yavaş yavaş açılması ile sporcu sayısında bir hareketlenme oldu. Kasım’da bu sayı hızlanır diye düşünüyorum. Hanibal Spor Kulübü olarak sağlığı ön planda tutarak, kaliteli bir eğitim ile sporcu yetiştirmeye devam edeceğiz.

 

Hanibal Spor Kulübü İletişim – 0 543 522 40 23

 

Spor41

 

 

Veliler de Hanibal Spor Kulübü'nden ve Başantrenör Burak Kaya’dan oldukça memnun. Can Candemir'in babası Mehmet Candemir de bu velilerden birisi. 

DİĞER HABERLER

Kağıtspor büyük şok yaşıyor! Tam 12 pozitif vaka!

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve son maçında Samsunspor’u 75-62 mağlup etmeyi başaran Kağıtspor’da Covid şoku yaşanıyor. Daha önce 2 sporcusunun Covid-19 testinin pozitif çıktığı mavi beyazlı ekipte, Final Spor maçı öncesi testten geçti. Sonuçlara göre tam 8 sporcu ve teknik kadrodan da 4 kişinin testi pozitif çıktı. Türkiye Basketbol Federasyonu, Kağıtspor’un 2 hafta boyunca maçlarını erteledi. Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:40
07:21
12:55
15:46
18:07
19:37