“SÜPER”SİN İZMİT!
Salon Sporları
15 Ekim 2018 Pazartesi 18:46

“SÜPER”SİN İZMİT!

Kadın Basketbolda yıllar sonra Süper Lig özlemini dindiren İzmit Belediyespor, İzmit’in adını Türkiye’nin her yerinde duyuruyor.

 

BRİSA, KAĞITSPOR VE ŞİMDİ İZMİT

İlimiz diğer spor branşlarında olduğu gibi salon sporlarında da yıllardır yokları oynuyor. Kadın basketbolunda 1990’lı yıllarda Brisaspor, 2000’li yıllarda da Büyükşehir Kağıtspor ile Süper Lig deneyimi yaşayan şehrimiz, 2020’li yıllara yaklaştığımız bu günlerde İzmit Belediyespor ile aynı heyecanı yaşıyor.

 

 

SADECE DOĞAN

Vizyonsuz ve kadın takım sporlarına yatırım yapmaktan korkan! bu şehrin yerel idarecileri kent salon sporunu da geriye götürmekte kalmadığı gibi yanındaki örneklerden de hiç etkilenmedi. Birisi hariç… İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan… Bu kentte adeta ezber bozan Doğan, ekibi ile birlikte 3 yıl önce kadın basketbol şubesine dinamizm getirdi.

 

 

YILLAR SONRA

Önce 2. Lig ardından da 1. Lig’de başarılı olan İzmit Belediyespor yeni sezonda Süper Lig’de İzmit’i temsil etmek için kolları sıvadı. İzmitli antrenör Mert Köprücü’nün çalıştırdığı Mavi Yeşilli ekip yıllar sonra şehre Süper Lig heyecanını getirdi. Temsilcimizin ilk rakibi Gündoğdu Adana Basketbol’du. Dün de geniş ve detaylı bir şekilde sunduğumuz maçı 8 sayı farkla 83-75 kazanan İzmit Belediyespor, tarihe geçti.

 

 

BU TAKIM İZMİT’İN, BİZİM!

Son 30 yılda hatta çok daha uzun bir sürede kadın basketbolda üçüncü takımımız Süper Lig’de mücadele ederken, bu istatistik şehrin büyük bir ayıbı olarak kayıtlardaki yerini çoktan aldı. İzmit, Süper Lig’i ne kadar çok özlediğini Atatürk Spor Salonu’nun doldurarak ortaya koydu. Başkan Nevzat Doğan’ın da hafta arasında işaret ettiği gibi, salondaki takım şehrin, İzmit’in takımı olduğu için herkesin İzmit Belediyespor’u gönülden desteklemesi gerekiyor.

 

Spor41

 

 

Gündoğdu Adana Basketbol ikinci çeyrekteki oyununu maçın tamamına yayamadı ve İzmit’e kaybetti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:12
06:53
13:18
16:45
19:23
20:52

SÜPER LİG PUAN DURUMU