Üstündağ: Önümüzü görmemiz açısından iyi oldu
Salon Sporları
25 Mart 2020 Çarşamba 13:06

Üstündağ: Önümüzü görmemiz açısından iyi oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, olimpiyat oyunlarının ertelenmesinin önlerini görmeleri açısından önemli olduğunu ifade etti.

 

BEKLENEN BİR ŞEYDİ

Üstündağ A ve B planları olduğunu ifade ederek şu şekilde konuştu: Her şeyden önce ülkemiz ve dünya adına geçmiş olsun. Bir an önce eski düzenimize döneceğimizi umuyorum. Olimpiyat oyunlarının ileri bir tarihe, 1 yıl sonraya ertelenmesi beklenen bir şeydi. Erteleme öncesi önümüzü göremesek de federasyonumuz olarak A ve B planlarımız vardı.

 

DAHA SAĞLIKLI KARARLAR VEREBİLİRİZ

Kendi liglerimiz, Avrupa kupası ve tabii ki A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın 2020 Tokyo Olimpiyatları gündemimizdeydi. Önceliğimiz olimpiyatlardı. Ertelenme ile birlikte daha sağlıklı bir karar verebilme durumumuz doğdu. Ligler ve şampiyonalar devam ederse 6 takımımız Avrupa kupası maçı oynayacak.

 

LİGİMİZE ADAPTE OLDUK

Avrupa’nın en büyük kupasında ilk 4’te 3 Türk takımımız olacak.  Zorlu bir süreç ama üzerinden kalkacağız. Çalışmalarımız an itibari yön değiştirdi. Tüm konsantrasyonumuzu önce kendi ligimize verdik. Tüm kulüp başkanları, yöneticileri, teknik ekipleri ve oyuncularla irtibat halindeyiz. Tabii ki sağlıktan ötesi yalan. Her şey bir şekilde yoluna girecek ve eski günlere tekrar döneceğiz inşallah.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:45
06:29
13:14
16:52
19:38
21:10