ANASAYFA > Kocaelispor, Manşet > Çintimar: Yeni stadın adı değişebilir

09.01.2018 Salı - 0:32

Çintimar yeni statta Kocaelispor’u görmek istiyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, yeni statta Kocaelispor’un maç yapmasını istiyor.

 

KENT SPORU MASAYA YATIRILDI

TV41 Spor Müdürü Selim Eryılmaz’ın sunduğu, Teknik Direktör Levent Kılıçarslan’ın daimi yorumcu olduğu 3. Devre programının konuğu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’dı. Kent sporunun her yönü ile ameliyat edildiği ve birçok önemli bilginin edinildiği programda yeni stat konusu da masaya yatırıldı.

 

33.300 KİŞİLİK

Çintimar yeni stadın bugün itibari ile futbol oynamaya hazır olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: Stadımız 33.300 koltuk kapasitesine sahip. 54 loca, 33 kantin, engelliler için özel alanlar ve birçok hizmeti karşılayacak olan stat futbol müsabakası oynamaya elverişli hale geldi. Alttan ısıtmalı statta kısa bir süre içerisinde restoran, spor mağazaları ve yeni spor alanları konuşlandırılacak.

 

TAKDİR KENT DİNAMİKLERİNİN

Kocaelispor Kulübü tarafımıza resmi olarak başvuru yapmadı. Aslında Kocaelispor birkaç maç burada oynasa da biz de stattaki eksiklerimizi daha net bir şekilde görebiliriz. Stadın şu anlık adı Kocaeli Stadyumu. Ancak başına ya da sonuna ekleme tabii ki yapılabilir. Bunu ilin dinamikleri kararlaştırır. Kısacası takdir onların.

 

ZEMİNDE KÜÇÜK BİR SORUN VAR

Spor Genel Müdürlüğü’ne ait olan stat ülkemizin en modern yapılarından birisi oldu. Zemin ile ilgili küçük bir sıkıntı var. Zeminin güneş gören tarafı müthiş oldu. Güneş görmeyen tarafında köklerde zayıflık mevcut. Sayın Valimiz konuya vakıf. Güneş ışınları ileten cihaz temin edildiğinde bu küçük sorun da ortadan kalacak.

 

DEVLETİMİZ ÜSTESİNDEN GELECEKTİR

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapabiliriz. Teknik anlamda devletimiz bu işin üstesinden daha öncelerinde olduğu gibi yine gelecektir. Dünya’da kriz ortamının olduğu günlerde devletimizin yaptığı yatırımlar ibretle takip ediliyor. Şükürler olsun ki diğer yatırımlar gibi sportif yatırımlar da sadece ilimizde değil, tüm ülkede artarak devam ediyor.

 

ÖNÜMÜZDEKİ 20-30 YILI KURTARACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Mart’ta tüm statlar ve organizasyon ile ilgili dosyaları hazırlayacak ve UEFA’ya gönderecek. Nisan’da da nasip se 2024’ü düzenleyecek olan ülke Türkiye olacak. Buna yürekten inanıyoruz. Bunu başarırsak Kocaeli de ev sahiplerinden birisi olacak. Bu organizasyon önümüzdeki 20-30 yılı kurtaracak bir çalışma olarak önümüzü açacak, ufkumuzu daha da genişletecektir.

Spor41

Haber kaynağı – TV41 3. Devre programı

zengin jigolo jigolo olmak istiyorum zengindulbayanlar jigololar sitesi