İşte Burak Süleyman transferindeki bilinmeyenler!
Erdem Övüç

Erdem Övüç

erdemovuc@gmail.com

25 Ocak 2021 Pazartesi - 11:03

Yazarın Tüm Yazıları

Spor 41

 

İşte Burak Süleyman transferindeki bilinmeyenler!

Kocaelisporlulara büyük bir sevinç yaşatan Burak Süleyman transferi ile ilgili bilinmeyenleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

BİLDİĞİNİZ GOL ATAMIYORDUK

Kocaelispor’un bu sezon özellikle ofans hattındaki genel sorunları dikkate alındığında üçüncü bölgeyi hareketlendirecek bir futbolcuya ihtiyacı olduğu aşikardı.

Ciddi paralar harcanarak kurulan takımın 18 maçta attığı gol sayısı sadece 22’ydi ve bu bölgedeki üretimin artması için nokta bir ismin yeşil siyahlılarla anlaşması için harekete geçilmesi şarttı.

 

MURAT BAŞAK’IN TAVSİYESİ

Bunun farkında olan Kocaelispor Transfer Komitesi Başkanı Mehmet Yaşar, takımın eski kaptanlarından Murat Soner Başak ile yaklaşık 3 hafta kadar önce ilk kez Burak Süleyman ismini konuştular.

Ki Başak ile Yaşar’ın arası çok iyidir. Mehmet Yaşar, Murat Başak’a çok güvenir ve “Başo diyorsa doğrudur” der.

Murat Soner Başak, Mehmet Yaşar’a “Burak Süleyman şu an aranan kan, Kocaelispor’a çok faydalı olur” dediğinde Mehmet Yaşar ilk başlarda imkansız gibi gördüğü bu transfer için düğmeye bastı ve Süleyman ile ilk resmi teması sağladı.

 

KOCAELİSPOR BİZİM BİR PARÇAMIZ

İlk görüşmede taraflar arasında samimiyet dikkat çekiciydi.

Ancak Süleyman, Göztepe’de mutlu olduğunu, İzmir ekibinde her şeyin sistemli bir şekilde ilerlediğini belirterek Yaşar’a teşekkür etti.

Son haftalardaki kısır ofans görüntüsü karşısında gerilen Mehmet Yaşar bir kez daha harekete geçti ve Süleyman ile ikinci kez iletişim kurdu.

Burak Süleyman benzer ifadelere yer verirken ilk görüşmeden farklı olarak “Kocaelispor bizim bir parçamız. İhtiyaç varsa ben de kendi kulübümle görüşürüm” cevabını verdi.

 

HODRİ MEYDAN’IN KRİTİK ÇAĞRISI

Gümüşhane yenilgisi, Erzincan, Hekimoğlu ve Şanlıurfa beraberliklerinin ardından Manisa ile aradaki fark iyice açıldı ve farklı transfer görüşmeleri yapan Mehmet Yaşar, inat etti ve bir kez daha Burak Süleyman ile telefonda görüştü.

Bu sırada Hodri Meydan’ın kritik açıklaması geldi ve futbolcuya ihtiyaçları olduğu belirtildi.

Başkan vekili Engin Koyun en başından beri Burak Süleyman’ın Kocaelispor’da olmasını istedi ve transferin bitirilmesi için Mehmet Yaşar’a tam yetki verdi.

 

SEBAT ETTİ VE ANLAŞMAYI SAĞLADI

Sezon öncesinde haksız bir şekilde gönderilen Burak Süleyman için inanılmaz bir istek ortaya çıktı.

Ben daha önce bir futbolcunun bu kadar agresif bir şekilde istendiğine şahit olmadım.

Sosyal medya bildiğiniz yıkıldı.

Duygusal bir karaktere sahip olan başarılı futbolcu camianın bu isteği karşısında kayıtsız kalmadı ve Süper Lig’den Denizli ile Gençlerbirliği, 1. Lig’den de Adanaspor gibi takımlarından teklif almasına rağmen Mehmet Yaşar’a “Görüşebiliriz” dedi.

Transfere aracı olan transferin kilit ismi Murat Soner Başak, Süleyman ve Yaşar’ı buluşturdu.

Yüz yüze gerçekleşen buluşmada taraflar iyice bir birine ısındı.

İlk başta mali konularda farklılıklar varken, son buluşmada ise anlaşma sağlandı.

 

KİLO VERDİ, HAYLİ FİT GÖRÜNÜYOR

1.5 ya da 2.5 yıllık anlaşma yapmak isteyen Burak Süleyman’ın aşması gereken konu Göztepe Kulübü’ydü.

Yüksek bonservis, Burak’ı zorladı. Göztepe inatla Burak Süleyman’ı kadroda tutmak, gidecekse de 1. Lig’den bir takıma kiralık göndermek istedi.

Burak Süleyman ise “Gidersem oynayacağım tek kulüp Kocaelispor olur” şeklinde ifade edince Göztepe yönetimi biraz sıkıntılı da olsa Süleyman’ın kiralık olarak gönderilmesine yeşil ışık yaktı ve gelişmenin ardından Burak Süleyman ile Kocaelispor’un yolları yeniden kesişti.

Camiada büyük bir sevinçle karşılanan haber sonrası Süleyman resmen Kocaelisporlu oldu. Kilo veren ve hayli fit görünen 1994 doğumlu futbolcunun yarınki Sarıyer maçının kadrosunda yer alacağı düşünülüyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:39
07:19
13:23
16:36
19:06
20:34