Amatörlerin dayanacak gücü kalmadı!
Kocaelispor
10 Kasım 2020 Salı 21:31

Amatörlerin dayanacak gücü kalmadı!

Kısa adı AFB olan Amatör Futbolcular Birliği bir türlü başlatılamayan amatör liglerle ile ilgili açıklama yaptı. Amatör futbolcuların oldukça mağdur olduğunu belirten dernek, liglerin başlatılması için kesin tarihin verilmesini bekliyor. Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde.

 

BİZİ DERTLERİMİZLE BAŞBAŞA BIRAKTILAR

Amatör liglerin kaderi, 9 ay geçmesine rağmen başımızda yetkili olan, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ali Düşmez’in ortaklaşa yürütüp fakat bu sürede net bir çözüm bulamadığı görülmüştür. Amatör futbolcular olarak kapılarını her çaldığımızda “Üst liglere iki-üç hafta bir bakalım. Gidişat iyiyse sizleri de oynatacağız, mağduriyetinizi gidereceğiz” sözünü vermelerine rağmen, bizi bir köşeye atıp, unutup dertlerimizle baş başa bırakıldık!

 

SONUNA KADAR MÜCADELE İÇİNDE OLACAĞIZ

Üst liglerin hem lig hem de kupa maçları oynatılıyor, amatör ligler ise her seferinde 3 ay ertelenip, görmezden geliniyor! Bizler hakkımızı ararken her daim bize yakıştığı gibi adaplı mücadele edip sesimizi duyurmaya çalıştık lakin gelinen son noktada artık çaresiz, işsiz, güçsüz kaldık, sabrımız da tükenmiştir! Herkes bilsin ki kayda değer net sonuç alana ve formalarımızı giyip sahalara ininceye kadar çıktığımız bu yolda durmayıp, sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz!

 

VERDİĞİNİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİN!

TFF’ye bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.  9 aydır sorun çözen değil, hep problem çıkaran oldunuz ve son sözünüz Ocak ayında amatör ligleri başlatmak oldu. Binlerce aile, futbolcu, antrenör, taraftar, kulüp çalışanı ve camialar açıkladığınız tarihte sözünüzde durmanızı ve amatör ligleri başlatmanızı bekliyor. İnşallah bu sefer verdiğiniz sözde durup, yapmanız gerekeni yapar, alt liglerdeki tüm problemleri çözersiniz. Çünkü sizlerin varlık amacı problemleri çözüp Türk futboluna hizmet etmektir!

 

Spor41

 

DİĞER HABERLER

Antalyaspor bu yıl da Fraport TAV sponsoru ile mücadele edecek

Kocaelispor’un kardeş takımı Antalyaspor ile Fraport TAV Antalya Havalimanı arasında isim sponsorluğu alanındaki iş birliğinin 1 artı 1 yıl daha uzatılması için imza töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene, Antalyaspor AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Çetin, Antalyaspor Asbaşkanı Berkay Bahar ve Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri Deniz Varol ile Bilgihan Yılmaz katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:01
05:21
13:13
17:13
20:42
22:43