Beykan Şimşek: Bitti bitiyor!
05 Mayıs 2023 14:16

Beykan Şimşek: Bitti bitiyor!

Kocaelispor’un etkili kanat forveti Beykan Şimşek, Etimesgut maçı öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. Şimşek, takım olarak çok mutlu ve şampiyonluk adına çok umutlu olduklarını aktardı ve “Çoğu bitti azı kaldı” dedi.

 

HERKESİN HAVASI ÇOK GÜZEL

Heyecanlı ve stresli bir süreç geçirdiklerini ifade eden Beykan şu şekilde konuştu: Son galibiyetimizden sonra takımın havası, şehrin havası, herkesin havası gerçekten çok güzel. Hepimiz çok mutluyuz, umutluyuz. Şampiyonluk adına önemli bir adım daha attık. Tabii bu haftalar bizim için gerçekten çok heyecanlı ve stresli geçti. Gerçi tüm Kocaelispor camiası adına öyle. Buralardan bir şekilde güçlü kalarak ayakta çıkmayı başarabildik. Artık çoğu bitti, azı kaldı.

 

HEP BİRLİKTE YAŞAMAK İSTİYORUZ

Rakibimizin puan kaybedip bizim puan alacağımız takdirde şampiyonluğu garantileyeceğimiz haftalara girdik. Tabii ki bence çok zor bir müsabaka olacak. Çünkü onlar da şampiyon olmaya en yakın adaylardan birisi olan Kocaelispor'u ağırlayacaklar. Eminim ki ona göre de hazırlıklarını sürdürecekler. Bu hafta içerisinde orada işi bitirecek şekilde bu haftaya öyle başlayacağız. Şampiyonluğu bu şehirde hep beraber sizlerle, taraftarımızla, bütün Kocaelispor camiası olarak sonuna kadar kutlamak istiyoruz.

 

VÜCUT GİTMİYOR

İnşallah doksan dakikayı iyi bitirip buraya mutlu bir şekilde döneceğiz. Taraftarımız da buradan oraya gelecek. Taraftarımızla beraber kutlama yaparak dönecek şekilde bitirmek istiyoruz. Artık hepimiz de stres var. Mesela kontra atağa çıkacağız, vücut gitmiyor. Çünkü o skoru koruma adına ileri koşman gerekiyor. Topu bir tutayım” diye düşünüyorsun. Hani top döner kaybederiz, bir şey olur veya işte atağa gideceksin, topu tutalım, 1-0 galibiz diye düşünce oluşuyor.

 

DIOGO SAĞ OLSUN

Mesela birebir pozisyon... Gökhan abi kaleden pas attı. Birebir aslında sevdiğim, yakalamak istediğim pozisyonlardan bir tanesi. İşte o saniyeler içerisinde bir sürü şey düşünüyorsun kendi kafanda. Ya şimdi gideyim mi? Çalım atayım mı? Ya kaptırırsak pozisyon olur mu? Aslında özgüvenli bir oyuncuyum, saha içinde rahat bir oyuncuyum. O da başımıza bela olacaktı. Bu sefer maçın sonlarında. 1-0 öndeyken rakibe bacak arası attım. Orada adamı da düşüremedim.  Diogo sağ olsun iyi bir şekilde kademeye girdi. Maçtan sonra da teşekkür ettim ona. Güzel çıkardı orada. Bizim hatamızı telafi etti.

 

DAHA ÖZGÜVENLİYİZ

Şampiyonluklar da böyle böyle geliyor zaten. Birisi hata yapacak, birisi telafi edecek. 35 haftadır takım içindeki arkadaşlığımızdan, birbirimize olan saygımızdan, profesyonelliğimizden dolayı bunu başardık. Bu şekilde geldik zaten buraya kadar.  Şimdi artık daha özgüvenliyiz. Etimesgut maçında daha farklı bir takım sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Hem futbol, hem performans anlamında inşallah da öyle olur. Çok sıkıntılar yaşadık evet ama takım olarak hiç düşmeyip ayakta kaldığımız nettir.

 

ŞAMPİYON OLMAK İÇİN GELDİM

Ben buraya şampiyon olmak için geldim. Bu insanlar bizi buraya şampiyon olmak için topladılar. Hoca, başkan… Buraya gelen herkes o mentaliteyle geldi.  Evet, lige başlarken bence iyi bir beş altı hafta geçirmedik. Ama liderliği aldığından beri vermeyen bir Kocaelispor var.  Ve inşallah da vermeyecek. Bu fiziksel anlamda değil de, mental anlamda gerçekten çok başarması güç olan durumlardan bir tanesi. Fakat biz bunu gerçekleştirdik.

 

HİÇBİR ŞÜPHEM YOK

İçeride aile ortamı var bunu her zaman söylüyoruz. Her yerde söylüyoruz. Hocamızdan, başkanımızdan, yönetimimizden, çalışanımızdan, işte sizler sürekli zaten geliyorsunuz, görüyorsunuz.  Burada tabii ki birbirimize kızmadık mı? Kızdığımız maçlar da oldu. İdmanlar da oldu. Aramızda tartıştığımız günler de oldu.  Burada mutluluğu, hüznü, bütün duyguları biz beraber yaşadık. Şimdi bunun da meyvesini artık yiyeceğimiz haftalara geldik. Bunun huzuruyla tatile çıkacağımız, sevdiklerimizle, ailemizle beraber vakit geçirebileceğimiz haftalara geldik. Bunun olmasını çok istiyoruz ve o öyle olacağından da hiçbir şüphem yok.

 

Güncelleme: 05 Mayıs 2023 14:17
X