Yok böyle organizasyon! Yıldız yağacak!
14 Mayıs 2023 12:41

Yok böyle organizasyon! Yıldız yağacak!

19-25 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Mini Futbol Federasyonu tarafından Kocaeli’nde düzenlenecek olan Dünya Halı Saha Futbol Şampiyonası için geri sayım başladı. Sahanın halısı değişti, gösteri maçına için yeni isimler eklendi. Bu isimlerin arasında Kocaelispor’un son yıllara damgasını vuran golcüsü Taner Gülleri de yer aldı.

 

16 ÜLKE YER ALACAK

Uluslararası Mini Futbol Federasyonu ve Acun Medya tarafından ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan Dünya Halısaha Futbol Şampiyonası 19-25 Mayıs tarihleri arasında İzmit Doğu Kışla Spor Tesisleri’nde yapılacak. 16 ülkenin yer alacağı şampiyona öncesi ve final günü yapılacak gösteri maçlarında birçok tanınmış isim sporseverlerin karşısına çıkacak.

 

HAYRANLARI İLE BULUŞACAK

TV 8,5 kanalından canlı olarak yayınlanacak olan bu gösteri maçlarında forma giyecek bazı yeni isimler daha belli oldu. Kocaelispor tarihinin süper ligdeki en golcü ismi Kaan Dobra gösteri maçında sahaya olacak. Yine Kocaelispor’un efsane golcülerinden Taner Gülleri gösteri maçında forma giyip yıllar sonra Kocaelili hayranlarının karşısına çıkacak.

 

KABUL ETTİ

Gösteri maçının diğer bir sürpriz ismi ise Metin Tekin. Futbola Kocaelispor alt yapısında başlayıp Beşiktaş ve milli takım forması ile Türk futboluna damga vuran İzmitli futbolcu Metin Tekin, böylesi bir organizasyonda sahaya çıkmaktan mutlu olacağını belirterek teklifi kabul etti.

 

RAGIP SAVAŞ VE SERHAN ONAT

Bu önemli organizasyonda futbol camiasının dışında, sanat camiasından da önemli isimlerin sahada olması için çalışmalar sürüyor. İzmit’in yetiştirdiği önemli sanatçılardan Ragıp Savaş, Doğu Kışla Spor Tesisleri’ndeki gösteri maçında sahada yerini alacak. Yine İzmit’ten yetişen son günlerde oldukça gündeme gelen genç sanatçı Serhan Onat da bu karşılaşmada sahada olacak isimler arasında.

 

SAHA PIRIL PIRIL OLDU

Öte yandan Doğu Kışla Spor Tesisleri’nde turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri de çalışmalarını hızla sürdürüyor. Sahanın zeminini yeni bir sentetik çim halı ile kaplayan ekipler, tesisi en iyi hale getirmek için büyük çaba sarf ediyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kocaeli’ni yakından ilgilendiren bu turnuva için 19 Mayıs tarihinde şehir merkezinde bir kortej hazırlığı yapıyor.

 

YÜRÜYÜŞ YOLUNDA KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Yürüyüş yolunda 16 ülke sporcularının da kendi bayrak ve flamaları ile katılacağı bu kortej, misafir ülke temsilcileri için de büyük bir sürpriz olacağa benziyor. Ülkemizde ve dünyada ses getirmesi beklenen bu anlamlı turnuva için, Acun Medya ekiplerinin de birçok ünlü isimle temas halinde olduğu, birçok sürpriz ismin turnuva tarihlerinde İzmit’e gelebileceği belirtiliyor.

Güncelleme: 14 Mayıs 2023 12:42
X