Neresinden tutsan elinde kalıyor!
Ali Köksal

Ali Köksal

koksal41ali@gmail.com

08 Aralık 2021 Çarşamba - 13:21

Yazarın Tüm Yazıları

Spor 41

 

Neresinden tutsan elinde kalıyor!

Kocaelispor’da işler iyi gitmiyor. Oynanan futbol umut vermiyor. Sezon başından beri böyle ve takımın ne zaman düzeleceği ile ilgili kimsenin bir fikri yok. Kısacası neresinden tutsak hep kopuyor. İyi düşünelim, iyi olsun diyoruz. Eyvallah, ama olmuyor işte… Bursaspor maçından sonra “İyi” kelimesini kullanamadım. Dino’dan sonra son 3 maçta amatör takımdan farksızdık. Sosyal medya olsun, yerel, hatta ulusal basın bile Akçay hocayı eleştiriyor. Yönetim de kuramadığı kadro nedeni ile şehirde hedef gösteriliyor.

 

ANLAMAM MÜMKÜN DEĞİL

Onca harcanan paranın karşılığında oynanan futbol ilk önce teknik ekibe yazar, ardından o teknik ekibe göz yuman yönetime, daha sonra ise bu yönetime göz yuman şehir idarecilerine yazar. O şehir idarecisinin kim olduğu da biliniyor. Şu da var… Kimi eleştireceğimizi bile şaşırttılar… Menemen maçında tribün “Hoca istifa” diye bağırdı. Basın toplantısında Akçay “Gerekeni yaparız” dedi. Soyunma odasında takımla helalleşti. Kocaelispor taraftarının çok önemli bir kesiminin istemediği, her gün ağır eleştiri ve yer yer hakaret edildiği Mustafa Reşit Akçay’ın devam etme düşüncesini anlamam mümkün değil.

 

NET!

Gerek yönetimin gerekse de teknik ekibin iyi niyetinden şüphem yok ancak ben bu saatten sonra hocanın Kocaelispor’a faydalı olamayacağını, yönetimin de en kısa sürede olağanüstü genel kurul kararı alıp kadrosunu işi bilen insanlardan oluşturması gerektiğini düşünüyorum. İlk yarı sonuna kadar ne kadar puan toplarsak bizim için o kadar iyi olur. Çünkü takım gerçekten iyi durumda değil. Dino ve Musa Nizam yok, Taha Batuhan, İlyas Kubilay, Bahattin ve Omolo kadro dışı. Mevlüt Erdinç umutsuz vaka zaten. Takımın son maçtaki kurtarıcıları gönderilmesi için yol gösterilen Yiğitali ve Dilaver… Nasıl olacak bu işler çok merak ediyorum. Tekrar ediyorum. Takım iyi oynadığında herkese hakkını vereceğiz. Bu net. Ancak iyi olmadığında da sorumluları konuşacağız. Bu da net.  

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Baris AKTURK

Ne yönetiminden ne topçusundan nede hocadan bi cacık olmayacak buda net!

1 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:06
05:25
13:15
17:15
20:44
22:43