Erdinç Şehit geldi böyle oldu
07 Eylül 2023 11:52

Erdinç Şehit geldi böyle oldu

Geride bıraktığımız sezon yok sayılmış, küme düşmesi için istiarelere bile yatanların olduğu ortamdan şampiyon çıktı BELEDİYE! Derincespor!

“Belediye” kelimesini bilerek büyük yazdım çünkü bir ilçe ile o ilçenin markası bir futbol kulübü bir birinden bu kadar uzak ve çarpık olur.

Derince ekibinin başarısızlığını istemeyenlerin kim ya da kimler olduğunu sağır sultan bile bildiği için burada tekrarlayıp yazının ahengini bozmak istemiyorum.

Derince ekibinin geçen sezonki kasvetli döneminde kulübün himayesi Erdinç Şehit ve Faruk Bayraktar’a geçti.

Kimsecikler tanımıyor etmiyordu. Kafalar karma karışıktı.

Erdinç Şehit ilk dönemde çok öne çıkmadı ve tamamı ile saha içine konsantre oldu.

Geçen sezonki paramparça tabloyu toparladı ve takımın 2. Lig’e çıkmasındaki kilit isim oldu.

Aslına bakılırsa Derince’nin itibarını da kurtardı.

Bu takım küme düşseydi Başta Belediye Başkanı olmak üzere, onun yakın tayfası ilçede ömür boyu unutulmayacaktı, sokağa çıkarken iki kez düşüneceklerdi.

Erdinç Şehit için önyargılı olanlar duvara toslarken, kulübün var olmasını istemeyenler ise amaçlarına eremedi, hevesleri kursaklarında kaldı.

Erdinç Şehit, Ordu ile oynanan şampiyonluk maçı öncesi takıma “Şampiyon olursanız hepinizin bonservisini vereceğim” dedi.

Genelde 2 yıllık sözleşmesi bulunan futbolcular bugün rahatça transfer yaptıysa bunun başlıca nedeni her birinin elinde bonservisinin elinde olmasıydı.

Şimdi soruyorum… Mehmet Tosun’u, Uğurcan İkikardeş’i, Furkan Gedik’i, Muhammed Fatih Yıldırım’ı, İlker’i, Tayfun Kırca’yı, Ahmet Keleş’i vs. gönderirken Derince bonservis alamaz mıydı?

Çatır çatır alır…

Derince yeni sezon öncesi güzel bir takım kurdu. İlk maçında şampiyonluk adayı Sarıyer’i devirdi, ikinci maçında şehir olarak kenetlenen Düzce karşısında çok şanssız bir yenilgi aldı.

Takım bu hafta sonu Aksaray’ı konuk edecek ve inanıyorum ki maçı kazanacak.

Erdinç Şehit bu maç öncesi ciddi bir ödeme yaptı.

Geçen sezonki teknik kadro, futbolcu ve personel dahil herkesin şampiyonluk primleri başta olmak üzere, yeni sezonun maaşları, Sarıyer maçının galibiyet primleri ve yeni sezonki transferlerin ilk peşinatlarını hesaplarına yatırdı.

Şu an kulübün kuruş borcu yok… Yani tertemiz…

Geçen sezon bu dönemlerde mali anlamda futbol tabiri ile yanına bile veremeyen takımdan, bugün hücum oyunu oynayan takıma…

Güncelleme: 07 Eylül 2023 11:53
Başak Yemek
Arslan Teknik
X