Hamza Mutlu: Biraz frene bastık
08 Temmuz 2023 12:54

Hamza Mutlu: Biraz frene bastık

Edirnespor Teknik Sorumlusu Hamza Mutlu yeni sezon öncesi ilk açıklamalarını Nokta Gazetesi’ne yaptı. Mutlu, Edirne’de güzel bir ortam bulduğunu belirtti.

 

İSKELETİN YARISI TAMAM

Sezonun ikinci yarısında devraldığı Belediye Derincespor ile namağlup şampiyonluk yaşayan ve tüm dikkatleri üzerinde toplayan genç antrenör Hamza Mutlu, Edirne’de güzel bir ortam bulduğunu belirtti. Takım olarak iskeletin yarısının an itibariyle kurulduğunu belirten Hamza Mutlu, transfer piyasasının çok yüksek olduğunu ve bu anlamda biraz frene bastıklarını da sözlerine ekledi.

 

ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR

Hamza Mutlu sözlerine Edirnespor Kulübü’ndeki ortam ile başladı ve şu şekilde konuştu: Sezon öncesinde yönetimimizin sağ olsunlar benim ile ilgili bir tasarrufu oldu ve anlaşma sağladık. Edirne’de güzel bir ortam buldum. Burası ülkemiz açısından da çok özel bir şehir. İlgilerinden ötürü başkanımız ve yönetimimize teşekkür ederim. Hafta içinde de Edirne’ye gidip resmi sözleşmeye imza atacağım.

 

SAKİN KALMAK LAZIM

Bayramda boş durmadık ve iskeletin yarısını kurduk diyebilirim. Kemal Can Aydemir, Bertuğ Başdemir, Fevzi Can Bozkuş, Furkan Şeker gibi futbolcuları aldık, geçen sezonun devre arasında alınan kanat forvet Alperen Doğan’ı tuttuk, yine içeride 4-5 iyi arkadaşımızla yola ettik. An itibariyle frene bastık. Çünkü sakin kalmak lazım. Transfer piyasası çok yüksek.

 

EDİRNE ŞEHRİNE YAKIŞAN BİR TAKIM OLACAĞIZ

Futbolcular kapıyı 1.5 milyondan açıyor. Her yıl aynı şey oluyor ve bu nedenle dikkatli olmak zorundayız. Önümüzdeki 1 hafta 10 güne kadar rakamlar biraz daha iner ve o süreçte de yeniden aksiyon alırız. Temmuz’un 2 ya da 3. haftası sezonu açmayı planlıyoruz. Kampımızı da büyük ihtimalle Ağustos’ta Bolu’da yapmayı düşünüyoruz. Genel olarak baktığımda Edirne’de pozitif bir ortam gördüm. İnanıyorum ki şehre, Edirnespor’a yakışan iyi futbol izleteceğiz.

Güncelleme: 08 Temmuz 2023 13:06
BENZER HABERLER
X