Hamza Mutlu: İyi bir takım oluyoruz
11 Şubat 2023 15:18

Hamza Mutlu: İyi bir takım oluyoruz

Belediye Derincespor’un genç ve başarılı teknik sorumlusu Hamza Mutlu, 1-0 kazandıkları Yomraspor maçının ardından Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Hamza kaybetmemeyi ve takım savunmasını öğrendiklerini ve taşların her geçen gün yerine oturduğunu belirtti.

 

YENİLMEME SERİMİZ VARDI

İkinci yarının başı itibariyle takım savunması ve birlikte oynama alışkanlığını oturttuklarını belirten Hamza Mutlu, Yomra galibiyetinden ötürü kulüpteki herkese teşekkür etti. Hamza, Yomraspor karşısında özellikle ilk yarıda etkili bir performans ortaya koyduklarını söyledi ve şu şekilde konuştu: Takımın ikinci yarı başı itibariyle mağlup olmama serisi vardı. Karşıyaka ve Kelkit beraberliğinin ardından rakibimiz Yomraspor’du.

 

OYUN ÜSTÜNLÜĞÜ BİZDEYDİ

Rakibimizin can derdinde olması “3 puan çantada keklik” algısını bizde kesinlikle oluşturmadı. Bu takım 2 hafta önce deplasmanda Elazığ’ı yendi. İlk yarı daha çok topun bizde kalmasını, geriden oyun kurarak atağa çıkılmasını istedim. 3 önemli pozisyonumuz vardı. Skor olarak olmasa da ilk yarıda oyun üstünlüğü bizdeydi.

 

AĞIR SAHADA DİKKATLİ OLMALIYDIK

Soyunma odasında takıma “Direk oyuna dönmemiz gerekiyor” dedim. Çünkü bu ağır sahada yapılacak en küçük hata başımıza iş açabilirdi. Bu uyarılarımızı sağ olsunlar arkadaşlarım dikkate aldı ve tüm söylediklerimizi yerine getirdi. Bildiğiniz gibi eksiklerimiz vardı. Sakatlıktan çıkan ve aylardır 11’de oynamayan Melih Alcu ile maça başladık. Ümit Can Ekşi profesyonel kariyerinde ilk kez sahaya 11’de çıktı.

 

HERKES GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPTI

Stoperlerimiz Fatih ve Berkay yoktu. Yeni transferlerimizden Ahmet Keleş’i mecburen stoper oynattık. Şu da var, Ahmet, iki hafta önceki Karşıyaka maçının ikinci yarısında ve geçen haftadaki Kelkit maçında da stoper oynamıştı. Hem onlar hem de diğer tüm arkadaşlarım verilen görevleri harfiyen yerine getirdi. Son dakikalarda kalecimiz Volkan çok iyi bir top çıkardı.

 

KÖTÜ BİR HAKEM PERFORMANSI VARDI

İkinci yarıda yağmurdan dolayı ağırlaşan zemin rakibimizin lehineydi. 70’te Kubilay ile penaltıdan gol attık. Öncesinde de hem Kubilay hem de Mehmet Tosun’un pozisyonları da net penaltıydı. Genel olarak da kötü bir hakem performansı vardı. İki takım adına da yanlış kararlar verdi. Bu tür sahada oyunu oynatmak istemesi de doğru değildi, çok sert ikili mücadeleler oldu.

 

MEHMET PENALTIYI KUBİLAY’A BIRAKTI

Bizim penaltıcılarımız Mehmet Tosun ve Kubilay. Kazandığımız penaltıda da kaptanımız Mehmet, Kubilay’ın gole ihtiyacı olduğunu düşündüğü için topu Kubilay’a bıraktı. Kubilay da güzel bir penaltı golü attı. Önemli ve anlamlı bir galibiyet daha elde ettik. Yomralı futbolcular da çok iyi mücadele etti. Koşan ve diri bir takımla karşılaştık. Geçen haftaki kadrodan 4-5 oyuncu değiştirdiler. Zaten kadro elimize gelir gelmez gerekli uyarılarımızı yaptık.

 

AMASYA’DAN PUAN ALMAK İSTİYORUZ

Önemli bir galibiyet daha elde ettik. Forma giyen giymeyen tüm futbolcularımıza, başkanımıza, yönetimimize, çalışanlarımıza, bu soğukta bizleri destekleyen taraftarlarımıza ve basınımıza teşekkür ediyorum. İyi bir yola girdik. Sakat ve cezalılarımız da dönüyor. Bu bakımdan elimiz biraz daha rahatlayacak. Önümüzde Amasya deplasmanı var. Bu hafta Nevşehir’e farklı yenildiler ve puanlara ihtiyaçları var. Biz ise var olan düzenimizden şaşmadan Amasya’dan da puan ya da puanlar dönmek için elimizden geleni yapacağız.

Güncelleme: 11 Şubat 2023 15:20
Başak Yemek
Arslan Teknik
X