Muhammed Fatih Yıldırım: En yakın örnek Kocaelispor
04 Ağustos 2022 14:56

Muhammed Fatih Yıldırım: En yakın örnek Kocaelispor

Belediye Derincespor’un kaptanlarından, başarılı savunma oyuncusu Muhammed Fatih Yıldırım sezonun ilk röportajını Spor41’e verdi. Futbolda çok paranın zaman zaman başarıyı getirmediğini ifade eden Muhammed Fatih “En yakın örnek kentimizin büyüğü Kocaelispor… Bütçe ortada, oyun ve sonuç da ortada... Ben hala düştüğümüze inanamıyorum. Çok üzgünüm…” dedi.

 

DIŞARIYA AKSETTİRMEDİK

Samimi açıklamalar yapan başarılı savunmacı sözlerine geçen sezonki oyuncu grubu ile başladı ve şu ifadelere yer verdi: İnşallah sakatlık, kaza, bela olmadan herkes için hayırlı bir sezon geçer. Geçen sezon dramatik bir son oldu. Saha içi ve saha dışı çok çeşitli sorunlarla da mücadele ettik. O kadar karakterli futbolculardan örülü bir takımdık ki içeride yaşananları dışarıya aksettirmeden işimizi yapmaya çalıştık. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, önümüze çıkan hakemleri de zaman zaman geçemedik.

 

ÇEKİRDEK KADRO KORUNDU

Geçtiğimiz sezon oynadığımız oyunun karşılığı kesinlikle üst ligdi. Nasip olmadı, sağlık olsun. İnşallah bu sezon kent büyüklerimizin destekleri ile de çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Çekirdek kadro korundu. Yeni bir hoca, ekibe yeni dahil olan hocalarımız ve yeni arkadaşlarımızla birlikte Derince’yi, şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum.

 

BU CÜMLENİN ALTI ÇOK DOLU

Geçen sezon kurulan takımdaki arkadaşlarımız o kadar karakterli ve değerli insanlardı ki her birinin önceliği futbol oldu. Yaşanan onca soruna rağmen mesleklerinden, yani futbolculuklarından, mücadelelerinden taviz vermeden ayakta durdular. Bu anlattığım konu belki 2-3 cümlelik bir şey gibi gelebilir ancak inanın altı çok dolu.

 

HERKESE NASİP OLMAZ

Futbol camiası küçük, her herkesi biliyor, tanıyor. O kadar antrenman boykotu yapan, kampa girmeyen, kulüplerini federasyona veren takım ve futbolcu vardı ki… Çok değil, 10 gün kadar önce bizde de sessizlik olmasına rağmen çok fazla sıkıntı çıkaran olmadı. Böyle bir takımda olduğumuz için kendimi şanslı hissediyorum. Her futbolcuya nasip olmayan bir oyuncu grubu ile birlikteyim. Ortada yenilecek bir ekmek varsa bu ekmeği hep birlikte yiyeceğiz. Hak eden insanların başarılı olmasını istiyorum.

 

BİRAZ DA YÜREK İŞİ

Grubumuz gerçekten zor gibi görünüyor. Köklü camiaların olduğu, astronomik paralar harcayan kulüplerin ağırlıkta yer aldığı bir gruptayız. Ancak futbolda para bazen işinizi çözmüyor. Bu biraz da yürek işi… Buna en yakın örnek kent büyüğümüz Kocaelispor… Bütçe ortada… Oyun ve sonuç da ortada… Kendi adıma ifade etmek isterim ki ben hala Kocaelispor’un düştüğüne inanamıyorum ve bu konuda çok ama çok üzgünüm.

 

MESUT, KOCAELİSPOR İLE BİRLİKTE YÜKSELECEKTİR

Derince’deki iyi oyunumuz futbolcuyu da parlatıyor. Koray abim, Enes, Melih, Mesut Can, Berkay ve bizde kiralık olarak oynayan kaleci Taha iyi transferler yaptılar. Hepsi adına çok mutluyum. Onlar bizim gururumuz, örnek oldular, olmaya da devam edecekler. Mesut Can’ın Kocaelispor’da oynayacak olmasına da ayrıca sevindim. Onda bir cevher vardı ve geç de olsa çıktı. Net bir şekilde söylüyorum… Mesut, Kocaelispor’u taşıyacaktır ve Kocaelispor ile birlikte yükselecektir.

 

Spor41 - Özel Röportaj

 

   

 

Güncelleme: 04 Ağustos 2022 14:56
BENZER HABERLER
X