Muhammed Fatih Yıldırım: Kimse yoktu
02 Haziran 2023 11:02

Muhammed Fatih Yıldırım: Kimse yoktu

Belediye Derincespor’un vefakar ve cefakar kaptanlarından Muhammed Fatih Yıldırım basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başarılı savunmacı takımda kaldığı için mutlu olduğunu

 

AVANTAJIMIZ BÜYÜK

Direkt final oynayacağız. Avantajımız büyük, modumuz iyi. Bu günleri sezon başından beri hak ediyorduk. Konuşmalarımız da hep bu yöndeydi. Hatta son maçta şampiyonluğu bile konuşmaya başlamıştık. Rabbim sezonu ikinci bitirmeyi nasip etti. Çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda da kampımız olacak. Muhtemelen 10-12 Haziran gibi finalimizi oynayacağız ve maçımızın Ankara’da olmasını bekliyoruz. Hem Kocaeli’ye hem de Derince’ye bu şampiyonluğu hediye etmek istiyoruz.

 

OSMAN AĞABEYİN DİK DURUŞU

Ailemle de eşimle de zaman zaman iyi ki de gitmemişiz diye konuşuyoruz. Açıkça ifade edeyim, takımda ayrılıklar olunca böyle bir tablo oluşacağına pek inanmıyordum. Başta Osman ağabey olmak üzere herkes taşın altına elini değil gövdesini koydu. Osman ağabeyin buradaki dik duruşu ve bize olan inancının meyvelerini topluyoruz. Buradaki arkadaşlık ortamının da başarıyı getirdiğini düşünüyorum.

 

BELKİ DE ŞAMPİYONLUK NASİP OLACAK

Biliyorsunuz ki sezonun ilk yarısında hem maddi hem de manevi çok büyük sıkıntılar yaşadık. Başımızda kimse yoktu, deplasman maçlarında bile uçak son gün ayarlanıyordu. Bu yaşananların mükafatını aldığımızı düşünüyorum. Çünkü çok güzel bir ekip var. İlk devrede de vardı ancak biz ikinci devrede bunu pekiştirdik. Dediğim gibi, iyi ki de gitmemişiz. Belki de bir şampiyonluk yaşamak nasip olacak. Bekleyip göreceğiz.

 

YÜKSEK İLETİŞİMİMİZ

Derince ile ilk yıl Play-Off deneyimim olmuştu, Hamza hocamız o zamanlarda takım arkadaşımdı. O süreci beraber yaşadık. Hamza hocamızın futbolu yakın zamanda bırakması ve daha önceden de Derince’nin futbolcusu olması bizim için çok büyük bir avantajdı. Teknik ekibimiz bizlerin ağabeyleri gibi. Özellikle Başak hoca mevkiim gereği de benim için önemli. Savunma bloğu olarak kendisi ile özel antrenmanlar da yapıyoruz. Yüksek iletişimizin de başarıdaki rolü çok büyük. Biz de onları mahcup etmiyoruz. Güzel bir ortam oldu, sonunu da güzel bir şekilde getireceğiz inşallah.

Güncelleme: 02 Haziran 2023 11:02
BENZER HABERLER
X