Okan Baydemir: İpin ucunu kaçırmamalıyız
31 Ağustos 2023 16:06

Okan Baydemir: İpin ucunu kaçırmamalıyız

Sarıyer maçında oynadığı futbol ve ortaya koyduğu performansla çok başarılı bir karşılaşmayı geride bırakan Okan Baydemir “İpin ucunu kaçırmamalıyız” dedi.

KAMP DÖNEMİNİ ÇOK İYİ GEÇİRDİK

Okan sözlerine Sarıyer galibiyeti ile başladı ve şu şekilde konuştu: İki takım da ilk maçına çıktı. Kolay olmadı çünkü takım da tam anlamıyla hazır değildi. Maça gelirsek… Karşı taraf bizden daha deneyimli bir takımdı ama biz kamp dönemini çok iyi çalışarak geçirdiğimiz için gücümüz onlardan daha fazlaydı. Nitekim ikinci yarıda rakip oyundan düştü ve tamamen kontrol elimize geçti.  Çok şükür Erdi’nin attığı golle maçı 1-0 kazandık.

 

MEVCUT ARKADAŞLAR TAKIMI ÇOK İYİ YERE GETİRDİ

Geçen sezonun devre arasında Belediye Derincespor’a katıldım. Transfer sürecim çok uzun sürdü. Bu da karşı takımın beklentisinden ileri geliyordu. O süreci ne yazık ki antrenman yapamadan geçirdim, hafif de bir sakatlığım vardı. Geçen sezonki mevcut arkadaşlar da takımı çok iyi yere getirdi, performansları üst düzey olduğu için bize de sıra gelmedi açıkçası.

 

BENİM İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ BİR SEZON

Bu sezon kendim için şunu dedim. Tekrar eski Okan’ı herkese izlettireceğim. Benim için de çok önemli. Geçen sezonun kayboldu ve 33 yaşıma girdim. Tekrar var olmak için mücadele edeceğim. Bu nedenle kamp sürecini çok iyi geçirdiğimi düşünüyorum. Sarıyer maçı ile birlikte performansım etkili oldu ama bundan sonrası çok daha önemli. Çünkü benden de beklentiler var.

 

İPİN UCU KAÇARSA YAKALAMAK KOLAY OLMAZ

Derince’de gerçekten iyi bir oluşum var. Grubumuz çok zor farkındayız, ilk 6 içinde yer bulmak için sürekli bu performansı göstermemiz gerekiyor. Herkes üzerine katarak mücadele etmesi, düşüş yaşamamamız ve kırılgan olmamamız gerekiyor. Dediğim gibi rakipler çok zorlu. İpin ucu kaçarsa bir daha yakalamak çok zor. Takım olarak da bireysel olarak da bunun farkındayız.

 

VAR OLMAK İÇİN BU TÜR MAÇLARI KAZANMAMIZ LAZIM

Hafta sonu Düzce Stadı’ndayız. Kadrolarına baktım, çok deneyimli ve bu ligin özel futbolcularını almışlar. Belki onlar da hazır olmayabilir. Yeni statlarında oynayacakları için üzerlerinde heyecan da vardır. Büyük bir ihtimalle bizimle oynayacakları maça farklı bakıyorlardır. Şöyle bir şey var, ligde var olmak için böylesi maçları kazanmamız gerekiyor. Beraberlik ya da geride karşılamak için Düzce’ye gitmeyeceğiz. İki denk takımın karşılaşacağı bir maç bizi bekliyor. En iyi seviyede mücadele verip 3 puanla yolumuza doludizgin gitmek istiyoruz.

 

Güncelleme: 31 Ağustos 2023 16:07
BENZER HABERLER
X