Turhan Sofuoğlu: 2-3 oyuncu daha alacağıız
31 Ağustos 2023 16:12

Turhan Sofuoğlu: 2-3 oyuncu daha alacağıız

Belediye Derincespor Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, Sarıyer galibiyetini değerlendirdi ve kimliği, ruhu olan bir ekip yaratmak istediklerini belirtti.

 

NASIL OYNAYACAĞIMIZI BİZ DE BİLEMİYORDUK

Deneyimli teknik direktör Nokta TV’ye şu açıklamaları yaptı: İlk maçlar zordur. Ne kadar iyi hazırlandık da deseniz, rakibi ve ligi bilmeyen bir kulübüz. İlk kez 2. Lig’de maç oynuyoruz. Bu durum bizim için handikap gibi göründü, biz de nasıl oynayacağımızı bilemiyorduk. Hazırlık dönemimizi çok iyi geçirdiğimize inandığımız için bu maçtan puanlar alacağımızı biliyorduk.

 

KAZANARAK BAŞLADIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ

Rakibimizde yıllardır bu liglerde oynayan futbolcular vardı, dahası kulüp yapısı da 2. Lig’e hakimdi. Hem zorlu bir rakibi hem de yabancısı olduğumuz bir lige kazanarak başladığımız için mutluyuz. Bu galibiyetle bu ligde var olmak istediğimizi gösterdik. Oyuna gelirsek… İlk maçlarda tempolar ister istemez düşük olur, birkaç hafta sonra tempolar artar.

 

ORTAK HAREKET EDEN BİR TAKIM OLMAK İSTİYORUZ

90 dakika boyunca planımızı bozmadan, ortak hareket eden bir takım hüviyeti verdik. Dikkat ederseniz rakip sadece 1 tane uzaktan şut çekebildi, onun haricinde hiç pozisyona giremedi. Biz daha çok pozisyona girdik. 1 gol attık ama birkaç tane de gol kaçırdık. Bu da bizi sevindiriyor. Sabırlı oynayan, kendine güvenen, ortak oynama düşüncesi içinde olan bir takım kurmak istiyoruz.

 

2-3 OYUNCU GELİRSE DAHA GÜZEL FUTBOL OYNAYACAĞIZ

Bundan sonraki maçlarda aynı anlayışla yani fazla pozisyon vermeyen, rakibe fazla alan bırakmayan, ortak hareket eden bir hareket anlayışıyla bol pozisyona giren bir takım yaratmak istiyoruz. Birkaç futbolcumuzla görüşmeler sürüyor. Eğer olursa 2-3 oyuncu gelirse bu takım çok çok daha taraftarına güzel futbol oynamayı sağlayacaktır.

 

POTANSİYELLİ GENÇLERLE DE BU YOLU YÜRÜRÜZ

Moralimiz yüksek, bundan sonraki maçları kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bildiğiniz gibi yeni yapılanmaya giden bir yönetim anlayışı var. Bu ligde kalıcı olmak istiyoruz ve bu nedenle de ona göre bir kadro kuruyoruz. Kulüp içindeki dengeleri de bozmadan, dediğim gibi 2 oyuncu üzerinde yoğunlaşıyoruz. Onlar da gelince yapıyı tamamlamış olacağız, olmazsa da bir sıkıntı yok. Elimizde potansiyelli gençlerimiz var, onlarla da bu yolu yürürüz.

 

RAKİPTEN ÇOK KENDİ OYUNUMUZA BAKACAĞIZ

Kalıcı olmak için bu ligin deneyimli ve karakterli oyuncularını bir araya toplamaya çalıştık. 1 ay gibi kısa bir sürede bunu başardık, bundan sonraki süreçte ligde de aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Her maç zor… İlk birkaç hafta daha zor. Düzce’nin geçen sezon ile bu sezon arasında farklı bir yapılanması var. Yeni statlarını bizim maçla açıyorlar, seyirci baskısı illa ki yaşayacağız ama biz bunların üstesinden geleceğiz. Biz rakipten çok kendi oyunumuza bakacağız.      

 

Güncelleme: 31 Ağustos 2023 16:14
BENZER HABERLER
X