Turhan Sofuoğlu: İkinci yarıdaki oyunumuz iyiydi
13 Eylül 2023 10:06

Turhan Sofuoğlu: İkinci yarıdaki oyunumuz iyiydi

Belediye Derincespor Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, Aksaray maçında elde edilen 1 puanı değerlendirdi.

 

İÇ SAHADA BİR AN ÖNCE HEDEFE GİTMEK İSTİYORUZ

Fiziki şartların kendilerini etkilediğini belirten Sofuoğlu şu şekilde konuştu: Rakibi iyi çalıştık, neler yapabileceklerinin farkındaydık. Bu maçta istediğimiz oyun modelinin dışına çıkmak zorunda kaldık. Biz sabırlı oynayan, pas yapan ve topun bizde kalmasını sağlayan bir takımız. Özellikle iç saha maçlarında bir an önce hedefe gitmek istiyoruz ancak fiziki şartlar bizi biraz etkiledi ve rakip topa sahip olduğu zaman da ilk yarıda oyundan düştük.

 

İKİ TAKIM DA İYİ NİYETLİYDİ

İkinci yarıya girerken tedbir aldık ve daha organize bir takım olduk. Rakibe pozisyon vermedik, üstün oynadık. Ne yazık ki istenmeyen sakatlıklardan sonra, yani rakibi yıkacağımız zaman beklediğimiz o vuruşu yapamadık. Puan değerliydi, bunu aldık. Genel olarak İki takım da iyi niyetliydi, iki takım da yeni oluşum içinde ve ligimizde de her takım her takımı yenebiliyor.

 

İSKENDERUN’U MAĞLUP ETMEK İSTİYORUZ

Bölüm bölüm iyi, bölüm bölüm kopuk oynadığımız maçta kötünün iyisi olan 1 puanı kazandığımız için iyimseriz. Her hafta daha iyi oynamamız lazım ve bunun için de çabamız devam edecek. Dediğim gibi, özellikle sahamızın bize yardımcı olması gerekiyor. Kısacası biz oynayan takım olmaya devam etmeliyiz. İskenderun da diğer maçlar gibi kolay geçmeyecek ve kendi oyunumuzu sahaya yansıtarak bu maçı kazanmak için mücadele edeceğiz.

Güncelleme: 13 Eylül 2023 10:07
Başak Yemek
Arslan Teknik
X