Turhan Sofuoğlu: Takımımıza inanıyorum
27 Ağustos 2023 12:11

Turhan Sofuoğlu: Takımımıza inanıyorum

Belediye Derincespor Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, zorlu Sarıyer maçı öncesi Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

 

ÇOK GÜZEL BİR KAMP GEÇİRDİK

Köklü ve geçmişi olan bir takımla karşılaşacaklarının altını çizen Sofuoğlu şu şekilde konuştu: 15 gün Derince’de çalışmıştık, ardından 15 gün boyunca da bir futbol takımı için çok güzel bir yer olan Topuk Yaylası’ndaydık.  Buranın güzelliklerinden yararlanıp çok iyi bir kamp geçirdik. Bazı futbolcularımız Derince’deki kampa yetişememişti, onların da Düzce’ye gelmesi çok kıymetliydi.

 

FUTBOLCULARIMIZIN TAMAMI İYİ NİYETLİ

Şu ana kadar yapılan tüm transferlerden memnunum. Hiçbir oyuncumuz için “Neden aldık?” demedik. Topuk Yaylası’nda 4 hazırlık maçı yaptık ve her maç üzerine katarak oyunumuzu geliştirdik. Süreç kısa olmasına rağmen futbolcularımızın tamamı iyi niyetliydi ve yapabileceklerinin en iyisini yaptılar.  Yeni sezon tüm takımlara hayırlar getirsin. İlk maçımız Sarıyer ile bu maçta çalışmalarımızın karşılığını almak için çaba sarf edeceğiz.

 

HEPSİNDEN MEMNUNUZ

Elimizde 23 futbolcu, 3 kaleci var. Sıfırdan bir kadro kurduğumuz için 1-2 nokta için alternatifler düşünüyoruz. Lig çok uzun, oyuncu sayısı yeterli olmayabilir. 21 yaş altı 6 oyuncu bulundurmak zorundasınız. Biz bu sayıyı 9’a çıkardık çünkü her bölgeye alternatifli genç futbolcu transfer ettik. Hepsinden memnunuz. Bu ligde kötü takım yok. Bazı kulüpler erken, bazıları geç başlıyor. Kimisi kadrosunu koruyor, kimisi de bizim gibi sıfırdan takım kuruyor.

 

İNANIYORUM

Bu dediklerim lig başlangıçlarında skorları belirsiz bir hale getirebilir. Biz bu sıkıntıyı yaşamamak istiyoruz ve şu ana kadar gelen çizgiyi iyi futbol ve iyi skor ile sürdürmek istiyoruz. Rakibimiz köklü bir camia… Süper Lig, 1. Lig kariyeri var. Bu sezon için de iyi oyuncular transfer ettiler. Bunun bilincindeyiz ama biz de kendimizi biliyoruz. Bu maçtan 3 puan alacağımıza inanıyorum.

 

 

Güncelleme: 27 Ağustos 2023 12:11
Başak Yemek
Arslan Teknik
X