Uğur Daşdemir: Birlikte yol yürüyeceğiz
09 Ocak 2023 17:12

Uğur Daşdemir: Birlikte yol yürüyeceğiz

Kocaelispor’un alt yapısında yetişen, Süper Lig’deki kadrosunda da A takım için mücadele eden eski futbolcularından Uğur Daşdemir, birkaç gün önce 3. Lig’deki temsilcilerimizden Belediye Derincespor ile anlaşmıştı. İlk röportajını Nokta Gazetesi’ine yapan Uğur, güzel bir ortam bulduğunu belirtti ve takımın çok can yakacağını sözlerine ekledi.

 

HATIRLARINI KIRAMADIK

Tanıdığı, bildiği bir ortama geldiğini belirten Uğur Daşdemir şu şekilde konuştu: Öncelikle buraya gelmemde emeği olan herkese teşekkür ederim. Belediye Derincespor çok güzel dostluklarımızın olduğu bir kulüp. Benimle çalışmak istediklerini söylediler. Kulüpte hatırı sayılı insanlar var. Hamza hocamız, Osman ağabeyimiz, yönetimdeki büyüklerimiz olsun, hatırlarını kıramadık. Bu sene onlarla birlikte bir yol yürümek istedik. İnşallah yürüdüğümüz yol hayırlara vesile olur.

 

ENERJİ ÜST SEVİYEDE

Takım sezonun ilk yarısında biraz problemler yaşamış. Şimdi ise puslu hava biraz dağılmış. Ben dahil buraya gelen futbolcular şartları bilerek geldiler. Kısacası ortama ayak uydurmak zorundalar. Şu an iyi yoldalar. Kendilerine de söyledim, sonradan katılmama rağmen takımın enerjisi gayet üst seviyede. Bu durum beni takıma adap olma konusunda da çok yardımcı oldu.

 

LİG PERİYODU ÇOK FARKLI

Belediye Derincespor ilk yarıyı iyi bir noktada bitirdi. Bundan sonra nereye yürüyebiliriz, nasıl bir hedef koyabiliriz, bunu merdivenleri tek tek çıkarak göreceğiz. Ben takımın bu teknik heyet, kadro ve anlayış ile çok yakacağını düşünüyorum. Bunu da edindiğim tecrübemle belirtiyorum. Lig periyodu çok farklı. Mali anlamda güçlü ve kadrosu geniş olan takımlar başarı elde edemeyebiliyor. Önemli olan iyi bir takım olgusunu ortaya çıkarmak.

 

GELECEK ADINA UMUT VERİCİ

Osman ağabey yıllardır bu işi güzel yapıyor. Takımdan ayrılan arkadaşların emeği çok fazla. Ben takımın gelecek adına umut verici oluğunu düşünüyorum. Bizler de üzerimize düşen vazife neyse, saha içi, saha dışı elimizden geleni en iyisini yapacağız. İsterim ki üst noktalarda olalım, Play-Off oynayalım... Tabii ki çalışmalarımız bu doğrultuda olacak.

 

Spor41 

Güncelleme: 09 Ocak 2023 17:16
BENZER HABERLER
X