Uğur Daşdemir: Çok başka bir şampiyonluktu
25 Haziran 2023 13:35

Uğur Daşdemir: Çok başka bir şampiyonluktu

Belediye Derincespor’un başarılı futbolcularından Uğur Daşdemir, şampiyonluğu Nokta Gazetesi’ne değerlendirdi. Deneyimli futbolcu “Bu sezonun hikayesini arkadaşlık yazdı” dedi.

 

ARKADAŞLIK ÇOK ÜST DÜZEYDEYDİ

Daşdemir devre arasında ayrılan futbolcuların da emeklerini göz ardı edemeyeceklerinin altını çizdi ve şu şekilde konuştu: Devre arasında Hamza hoca ve Osman ağabeyin talebi ile takıma katıldım. Birkaç antrenman sonrasında takımdaki arkadaşlığın ne kadar üst düzeyde olduğunu gördüm. Bence bu sezonun hikayesini arkadaşlık yazdı. İlk yarının sonunda giden arkadaşların emeğini de göz ardı edemeyiz. Onlara da teşekkür etmeliyiz.

 

SIKINTI SONRASI FERAHLIK

İkinci yarıda yakalanan hava çok olumluydu. Final maçından önce babamın Derince’de 35 yıllık esnaf olduğunu, Derince’nin sokaklarında büyüdüğümü, bu ilçeye şampiyonluk getireceğimize inandığımı yazdım. Allah da nasip etti. Çünkü burada ilk yarıda çok sıkıntı çekilmiş. Ancak her sıkıntının ardından bir ferahlık vardır derler. Takım da bunun sabrını bekledi.

 

ORDU’NUN HOCASI “ŞANSSIZLIK” DEDİ

İkinci yarıda bizlere verilen tüm sözler tutuldu. Arkadaşlık ortamının çok iyi olması ile başarı da kaçınılmaz oldu. Orduspor’un yardımcı hocası ile konuştum. Kendisi “Şanssızdık, kazanacağımız maçı verdik” dedi. Ben de “Hocam, maçı izlerken kaybedeceğimizi bir saniye bile aklımın ucuna getirmedim. Belki oyun anlamında ekstra değildik ancak dediğim gibi ben ve tüm takım olumsuz bir şey düşünmedik. Bu takım özellikle manevi anlamda şampiyonluğu hak etti. Sizi tenzih ediyorum, sizin takım inanmamıştır demiyorum. Bu başka bir olay. Anlatılması güç” dedim.

 

AİLEME HEDİYE EDİYORUM

Hocamız da sonradan hak verdi. Derince’de şampiyonluk yaşamak benim için çok özeldi. Çocukluk arkadaşlarım burada, yönetimde uzun zamandır dostluk yaptığımız ağabeylerimiz var, dediğim gibi bu sokaklarda büyüdüm. Allah’a şükürler olsun ki Rabbim yüzümüzü karar çıkarmadı. Şampiyonluğu başta aileme ve tüm dostlarıma armağan ediyorum.

Güncelleme: 25 Haziran 2023 13:36
BENZER HABERLER
X