Aferin kızlar! “5-0”
28 Mayıs 2023 13:09

Aferin kızlar! “5-0”

Türkiye Orta Okullar Arası Yarı Finallerinde ilimizi temsil eden Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu Kız Futbol Takımı İzmir’de fırtına gibi esti. Finalde Mersin Atatürk Ortaokulu’nu 5-0 mağlup eden bizim kızlar adını İzmit’te gerçekleşecek olan Türkiye finallerine yazdırdı.

 

8-12 HAZİRAN’DA

Kocaeli şampiyonu olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanan ekibimiz Sakarya’daki grup merkezinde tüm rakiplerini farklı mağlup etti ve adını İzmir’deki yarı finallere yazdırdı. Burada İzmir, Bursa ve Antalyalı rakiplerini geçen Kavaklı Ortaokulu finalde Mersin Atatürk Ortaokulu’nu Ecrin, Damla Akçil, Damla Gölnacaklar, Deren ve Asmin’in golleriyle 5-0 mağlup ederek adını Türkiye finallerine yazdırdı. Türkiye’nin en iyi 8 okulunun yer alacağı finaller 8-12 Haziran tarihleri arasında İzmit’te düzenlenecek.

 

TÜRKİYE DERECELERİ KAYNIYOR

Hasan Alemdar’ın koordinatörlüğünde, Kocaeli Kadın Futbol Kulübü’nün sporcuları ile mücadele eden ekibimizin hedefi Türkiye şampiyonluğu. Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu daha önce Türkiye şampiyonluğu, ikinciliği, üçüncülüğü ve dördüncülüğü elde etti. Bu okuldan mezun olan sporcular Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi ile de dünya ikinciliğini Kocaeli’ye getirerek gururumuz oldu.

 

Güncelleme: 28 Mayıs 2023 13:09
X