Alikahya’yı tesis heyecanı sardı
28 Ekim 2022 00:04

Alikahya’yı tesis heyecanı sardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Alikahya Spor Tesisi yapımı ihalesi gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda düzenlenen elektronik ihaleye 3 firma teklif verdi. Futbol sahasının yapılacağı proje için muhammen bedel 32 milyon 109 bin TL olarak belirlendi. İhalede verilen teklifler komisyon tarafından incelendikten sonra değerlendirmeye alınacak.

 

FUTBOL SAHASI

Büyükşehir ekipleri, 10 bin metre kare inşaat alanı üzerine yapılması planlanan proje kapsamında 105x68 metre ebatlarında FİFA onaylı sentetik futbol sahası inşa edecek.  Dumlupınar Mahallesi mevkiinde bulunan alana yapılacak tesiste her şey düşünüldü. Buna göre üstü çelik çatı ile kapatılacak bin kişilik tribünün yanı sıra, 2 şer adet sporcu soyunma odaları, 2’şer adet duş, wc, 2’şer adet seyirci wc’si, hakem soyunma odaları, idari ve teknik ofisler, Alikahya bölgesine yapılacak spor tesisinde bulunacak.

 

1 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Yüklenici firma, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yaparak işe başlayacak. İşin teslim süresi ise yer tesliminden itibaren 300 takvim günü olarak belirlendi.Dumlupınar Mahallesi’nde 10 bin metre kare alana inşa edilecek tesis ile Alikahya bölgesi modern bir futbol sahasına kavuşmuş olacak.

 

İHALEYE VERİLEN TEKLİFLER

Yazar Bilişim Elektronik İnşaat: 28 Milyon 850 bin TL

NRSE İnşaat: 32 Milyon TL

Arıcan İnşaat: 34 Milyon 841 bin TL

Güncelleme: 28 Ekim 2022 00:07
X