Altın Kiraz harika başladı
05 Nisan 2023 16:37

Altın Kiraz harika başladı

İlimizin başarılı spor insanlarından Metin Özkan’ın bu yıl 11’incisini düzenlediği Altın Kiraz Dostluk Futbol Turnuvası başladı. Açılış töreni renkli görüntülere sahne olurken törene kent protokolü de yoğun ilgi gösterdi.

 

GÖSTERİ MAÇI İLGİ İLE İZLENDİ

Turnuva gösteri maçıyla başladı ve Yeşil Takım ile Siyah Takım karşı karşıya geldi. Son derece güzel ve çekişmeli geçen maçta iki takım sporcuları da etkili bir futbol ortaya koydu. Mücadele karşılıklı atılan gollerle 6-6’lık eşitlikle sona erdi. Yeşil Takım’da oynayan Kocaelispor Sportif Direktörü Bayram Oral attığı dört golle maçın adamı oldu.

 

İLK MAÇTA FARK OLDU

Gösteri maçının ardından turnuvanın açılış maçında ETİ Group ile FSM İnşaat takımları karşı karşıya geldi. Cankut Gönenç’in hakem olarak düdük çaldığı mücadele ETİ Group takımının 10-4’lük üstünlüğü ile sona erdi. ETİ Group’ta Yaşar Aydın 5, Melih Öztorun da attığı 4 golle maça damgasını vurdu.

 

KALECİ FATİH’İ GEÇEMEDİLER

Turnuvada ilk günün ikinci maçında ise Öz-Can Pişmaniye ve Kocaeli Safe Ceylin İş Güvenlik takımları kozlarını paylaştı. Mücadelede rakibi önünde etkili silahları ile farkını gösteren Safe Ceylin İş Güvenlik, gol yollarında rakibine oranla daha başarılı oldu ve sahadan 4-1’lik skorla galip ayrıldı. Grup maçlarına 3 puanla başlayan takımda kaleci Fatih, rakibin etkili ataklarında kalesinde devleşti ve adeta galibiyetin mimarı oldu.

Güncelleme: 05 Nisan 2023 16:38
BENZER HABERLER
X