Asım Efendi Sokak’ta ayak tenisi resitali!
Amatör Futbol
23 Ekim 2021 Cumartesi 23:52

Asım Efendi Sokak’ta ayak tenisi resitali!

Son yıllarda oldukça popüler olan ayak tenisi ülkede de yaygınlaşmaya devam ediyor. Mustafa Kürkan’ın il temsilciliğini yaptığı Ayak Tenisi Federasyonu’da sık sık organizasyonlar düzenleyerek sporun gelişmesine destek oluyor. Mahalle ve sokak aralarında da ayak tenisi oynayanlara denk geliniyor. İşte o güzel örneklerden birisi.

 

İSMAİL LİKOS DÜŞÜNDÜ VE YAPTI

Karabaş Mahallesi Asım Efendi Sokak’ta yer alan Emin Market’in acar işletmecisi İsmail Likos ve bölgenin gençleri ayak tenisi oynayarak bol bol ter atıyor. İsmail Likos kendi imkanları ile kurduğu file ve kireçle çizdiği çizgilerle ayak tenisi alanı oluşturdu. Gündüz saatlerinde ayak tenisi oynamak isteyen gençler sıkı bir rekabet içine girerken, bölgelerinde spor alanı olmamasından ötürü de sitem ediyor.

 

 

ZAMAN ZAMAN ZOR ANLAR YAŞIYORLAR

Oyun esnasında zaman zaman yola kaçan toplar tehlike oluştururken, park halindeki araçlara toplar isabet ediyor ayrıca dükkan camlarının da kırılma ihtimali bulunuyor. Geçmiş yıllarda sokakta ve 100 metre ilerisinde iki adet spor sahası vardı ancak iki sahada şu an otopark olarak işletiliyor. Asım Efendi Sokak’ta ve bölgedeki yetenekli gençler bu sporun gelişmesi adına katkı sağlarken haftada 1 ya da 2 gün halı sahada hünerlerini sergiliyor.

 

Spor41

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:15
08:03
13:03
15:26
17:41
19:16