BAL 2 ve 7. grupları için yeni formül
05 Mart 2023 02:20

BAL 2 ve 7. grupları için yeni formül

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülkemizde asrın felaketi yaşanmış ve 45 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Yaşanan acı durum üzerine sportif organizasyonla geçici bir süre durduruldu. Yaklaşık 1 aylık bir zaman diliminin ardından sahalar ve salonlar hareketlenmeye başladı.

 İKİ TAKIM 3. LİG’E ALINDI

Kısa adı TASKK olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nda geçtiğimiz hafta yapılan toplantının ardından Bölgesel Amatör Lig 2 ve 7. gruplarda beyaz sezon ilan edileceği, 2. Grup lideri Kahramanmaraş İstiklal ile 7. Grup lideri Adana 1954 takımları 3. Lig’e alınacağı duyuruldu.

 

TOP ALİ DÜŞMEZ’DE

Yaşanan bu gelişmenin ardından ağırlıklı olarak deprem bölgesinde yer alan takımların toplandığı Bölgesel Amatör Lig 2 ve 7. gruplarda yer alan takımlardan bazıları TFF’den ve TFF Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez’den maçlara çıkmak istediklerini belirttiler. Düşmez ise konuyu yakın takibe aldığını ve bu iki grup ile ilgili yeni bir formül üzerinde durduğunu belirtti. Buna göre bu hafta olmasa da önümüzdeki hafta BAL 2 ve 7. grubun birleştirileceği ve tek grup üzerinden yeni bir takvim ile oynatılması planlanıyor. Kulüpler ve bu kulüplere transfer yapan futbolcular gelişmeleri yakından takip ediyor.

 

Güncelleme: 05 Mart 2023 02:21
BENZER HABERLER
X