Burak Kanpara: Bizim adımıza kimse karnından yazıp çizmesin!
17 Kasım 2022 16:03

Burak Kanpara: Bizim adımıza kimse karnından yazıp çizmesin!

Süper Amatör Lig A Grubu’nda şampiyonluk mücadelesi veren Bağdatspor’da Başkan Burak Kanpara’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Genç başkan, Kartepe’de kulüplerin bir araya geldiği toplantıda kimseden bir yardım talebinde bulunmamalarına rağmen sanki bir istekleri varmış gibi ortaya atılan yazılara sert tepki gösterdi ve “Olmamış bir şeyi olmuş gibi yazdılar. Kimse bizim adımıza karnından konuşmasın. İnsanların da canını sıkmayın” dedi.

 

KARTLAR BİZE YAKIŞMADI

Sözlerine 0-0 sona eren Başiskele Damlarspor maçındaki kaybın yol kazası olduğunu belirterek başlayan Kanpara, gördükleri kırmızı kartların rahatsızlık verdiğini ifade etti ve şu ifadelere yer verdi: Futbolda yenmek de var yenilmek de var. Bu iş rekabet işi, mücadele işi. Son maçımızda Damlarspor ile 0-0 berabere kaldık. Rakibimizi mücadelesinden ötürü tebrik ediyorum. Ancak bu kayıp ve kırmızı kartlar bize yakışmadı. Aile içinde durum değerlendirmemizi yaptık.

 

HABERİMİZ BİLE YOK

Kulüplerin ayakta kalması, teknik ekip ve futbolcuların sevk ve idaresi kolay bir şey değil. Sadece biz değil, ülkedeki tüm takımlar mali planlama yapmak zorunda. Geçtiğimiz gün Kartepe’de yapılan bir toplantının ardından kulübümüzle ilgili aslı astarı olmayan bir şeyler yazdılar. Neymiş şartlar eşit değilmiş, biz de o yardımdan isteriz! Bağdatspor olarak ne böyle bir girişimimiz olmuştur ne de bu olaydan haberimiz vardır.

 

OTOBÜSÜMÜZ KAPLANIYOR

Ayrıca kimseye “Destek istiyoruz” diye bir şey demedik. Yapılacak olan yardımı da kabul etmediğimizi ifade etmek isterim. Nasip olursa yeni otobüsümüzü kısa süre içinde kullanmaya başlayacağız. Şu an kaplatıyoruz. Otobüsün maliyeti bahsi geçen, hani o “Bize de verin” dedikleri rakamın 20 katı! Kısacası kimse bizim adımıza karnından yazıp çizmesin!

 

DAHA DİKKATLİ YÖNETİMLER İSTİYORUZ

Bağdatspor olarak hedefimizden sapmış değiliz ve sezon sonunda bu takımın Bölgesel Amatör Lig’de yer alması için elimizden geleni yapacağız. Ben hayatımda da önce kendimi sorgularım sonra etrafıma bakarım. Bağdatspor olarak iğneyi kendimize batırıyoruz. Diyoruz ki alt sıralardaki rakiplerle yaptığımız maçlarda konsantrasyon kaybı yaşıyor, bazen saha içinde çok acemice işler yapıyoruz. Ancak hakem arkadaşlarımızdan ve kardeşlerimizden de daha dikkatli maç yönetmelerini istiyoruz. Biliyoruz sayıları az, bazen haftada 2-3 maça çıkıyorlar. Bunun da farkındayız. Ayrıcalık falan istediğimiz yok. İstediğimiz tek şey biraz daha dikkat. Hepsi bu.

 

MEVLİDİ ŞERİF OKUTACAĞIZ

Son olarak… 19 Kasım Cumartesi günü Kazım Çakırdoğlu kulüp lokalimizde geçmişte Bağdatspor’a hizmet etmiş ve ebediyete intikal etmiş başkanlarımız, futbolcularımız ve çalışanlarımız için öğle namazının ardından mevlidi şerif okutacağız. Tüm mahalle halkımızı, kulübümüz içindeki tüm paydaşlarımızı ve dostlarımızı bekliyoruz.

 

Spor41

Güncelleme: 17 Kasım 2022 16:08
YORUMLAR
  • Toplam 1 yorum
Gizli takipçi 19:29 - 17 Kasım 2022

Kocaelide Amatör kulüplere kim sahip çıkıyor ise hepsinden Allah razı olsun bu işler kolay işler değil maddi ve manevi yönden güçlü olmak gerekiyor ve aynı zamanda ekip işi ,ZAMAN ayırmak ilgilenmek istiyor ben başkanı tebrik ediyorum ve güzel işler yapmaya devam edecegini biliyorum örnek bir başkan. Bağdat spor köklü bir kulüp çok iyi kadroları var kaliteli futbolculardan oluşan bir takım yolları açık olsun Süper Amatöre renk katan nadir kulüplerden başarılar diliyorum.

0 Beğenmedim
X