Cem Serhat Dayanç: Çok yazık! Hiç akıllıca değil!
22 Ağustos 2022 14:03

Cem Serhat Dayanç: Çok yazık! Hiç akıllıca değil!

Ayazma Mahallesi’nde yer alan tek spor tesisi Ali Balkaya Spor Tesisi’nin yıkılmasına tepki gösteren İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Cem Serhat Dayanç, “Çocukların nefes aldığı, spor yaptığı, eğlendiği bir tesisi yıkmak ne kadar akıllıca biri bize anlatsın lütfen” dedi

 

HALK YIKILMASINI İSTEMİYOR

Ayazma Mahallesi Ali Balkaya Spor Tesisi, yerine 112 ambulans istasyonu yapılmak için yıkılmaya başlandı. İzmit Belediyesi, sağlık tesisi kadar spor tesisi gerekliliğini her ne kadar vurgulasa ve alternatif yer önerisi sunsa da Milli Emlak tarafından kullanım hakkı İl Sağlık Müdürlüğü’ne verilen tesis mahalle halkının istememesine rağmen yıkılıyor.

 

TEPKİ GÖSTERDİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başta olmak üzere İzmit Belediyesinin tüm yöneticileri mahalle halkının yanında olarak spor tesisinin yıkılmasıyla ile ilgili tepkilerini ortaya koydular. İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Cem Serhat Dayanç da sosyal medya hesabında bir açıklama yaparak yıkım kararına tepki gösterdi.

 

KURULSUN TABİİ Kİ, AMA?

Cem Serhat Dayanç, “Çok yazık! Ayazma Mahallesi Ali Balkaya Spor Tesisi, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in “3 ayrı alternatif alanı beraber değerlendirelim. Bu tesisi buradan kaldırmayın, bu kamu yatırımını boşu boşuna çöpe atmayın” demesine ve tamamı ile iyi niyetli yapıcı yaklaşımına rağmen, ısrarla 112 ambulans istasyonu kurmak isteyen zihniyete çok yazık. 112 istasyonu kurulmasın kimse demiyor elbette ama kamu kaynakları etkin kullanılarak yapılsa daha iyi olmaz mıydı?

 

“AKPLİ MECLİS ÜYELERİ NEREDE”

Bu ekonomik sıkıntıların yaşandığı dönemde hali hazırdaki; üstelik çevredeki, özellikle çocukların nefes aldığı, spor yaptığı, eğlendiği bir tesisi yıkmak ne kadar akıllıca biri bize anlatsın lütfen! İzmit Belediyesinin ürettiği ve yaşama geçirmeyi planladığı her projede özellikle çevre halkına danışarak, görüşlerini de alarak harekete geçmesi Sosyal ve Katılımcı Belediyecilik anlayışını ne derece etkin kullandığının kanıtıdır. Bakın; Yenimahalle’de yapılması planlanan, ihalesi yapılan kreş çevredeki halkın istememesi üzerine iptal edilmişti. O dönemde kreşin yapılmasını engellemek isteyen Akpli meclis üyeleri şimdi nerede sormak istiyoruz?

Güncelleme: 22 Ağustos 2022 21:50
BENZER HABERLER
X