Çok kolay “4-0”
17 Haziran 2023 12:42

Çok kolay “4-0”

İzmit’te düzenlenen Okullar Arası Yıldız Kızlar Türkiye finalinde Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Ortaokulu, İzmir Ülkü Ortaokulu’nu Ecrin Aydın’ın 2, Erva Sezgin ve Asya Denizoğlu’nun golleriyle 4-0 mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu. Aynı okul 2015’te de Türkiye’nin en iyisi olmuştu.

 

HASAN ALEMDAR’DAN BİR BAŞARI DAHA!

Kocaeli Kadın Futbol Kulübü sporcularından oluşan, Hasan Alemdar’ın çalıştırdığı Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Ortaokulu ikinci kez Türkiye şampiyonu oldu ve Kocaeli futbol tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Yeşil siyahlılar İzmit’teki finallerin ilk maçında Ordu ekibini 8-2, ikinci maçında İzmir Ülkü Ortaokulu’nu 4-1, üçüncü maçında İstanbul ekibini de 2-0 yendi ve yarı finale kaldı.

 

NET GALİBİYET

Son 4 maçında İzmir Şehit Uğur Sarıkaya Ortaokulu’nu 1-0 mağlup eden kızlarımız adını Türkiye finallerine yazdırdı. Avni Kalkavan Stadı’nda oynanan final maçında Gölcük ekibinin rakibi gruplarda mağlup ettiği İzmir Ülkü Ortaokulu’ydu. Kızlarımız maçın başından sonuna kadar üstün oynadığı maçı 39 ve 58. dakikalarda Ecrin Aydın, 37. dakikada Erva Sezgin ve 52. dakikada da Asya Denizoğlu’nun golleriyle 4-0 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

 

MÜTHİŞ BAŞARI

Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Ortaokulu 2015’te Gaziantep Atatürk Ortaokulu’nu 4-0 mağlup etmiş ve Türkiye şampiyonu olmuştu. Gölcük Kavaklı ekibi bugün de İzmirli rakibini devirerek Kocaeli eğitim ve spor tarihinde iki Türkiye şampiyonluğu kazanan ilk okul olma unvanını elde etti.

 

Güncelleme: 17 Haziran 2023 12:43
X