Derince Birlikspor 17 takımından çok iyi iş
10 Haziran 2023 10:36

Derince Birlikspor 17 takımından çok iyi iş

İlimizin uzun yıllardır alt yapıya verdiği değerle öne çıkan kulüplerinden Derince Birlikspor’da U-17 takımı Türkiye Şampiyonası’na ismini yazdırdı. Finalde Bağçeşmespor’u Ömer Beyaz ve Boran Karahan’ın golleri ile 2-0 mağlup eden kırmızı siyahlılar ilimizi, Hisareyn ve Gebze Beylikbağı ile birlikte temsil etme hakkı elde etti. Dördüncü takım ise pazar günü belli olacak.

18’LERDEN SONRA

Derince Birlikspor bu sezon da önemli başarılara imza attı. U-11,15, 16 ve 17’lerde Kocaeli şampiyonu olan kırmızı siyahlılar, 18’lerde de grubunda ikinci oldu ve Play-Off maçları sonucu şampiyonaya gitmeye hak kazandı. Derince Birlikspor 17 takımı son olarak finalde Bağçeşmespor’u 2-0 mağlup ederek şampiyonaya giden ikinci grup oldu ve ilçeyi sevindirdi. Kulüp, Çenedağspor, Belediye Derincespor, Derince Gençlerbirliği’ne de bu süreçte kendilerine futbolcu desteğinde bulunduğu için teşekkür etti.

 

KÜÇÜK BİR MAHALLE TAKIMIYIZ

Koordinatör Şaban Eraslan “Küçük bir mahalle takımı olarak elimizden geldiği kadar Derince ve şehir futboluna hizmet etmek istiyoruz. Bu sezon da 2 grubumuzla Kocaeli’yi Türkiye şampiyonasında temsil ediyoruz. Şampiyonluklardan ziyade üretmeye, sporcu kazandırmaya devam edeceğiz. Yönetimimize, antrenörlerimize, sporcularımıza ve velilerimize üstün çabalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

Güncelleme: 10 Haziran 2023 10:37
YORUMLAR
  • Toplam 1 yorum
Tahir efe mintemur 19:23 - 13 Temmuz 2023

Beni hayalim benide alırmısınız

0 Beğenmedim
Başak Yemek
Arslan Teknik
X