Dilovası ve Suadiye HÜKMEN mağlup!
Amatör Futbol
17 Kasım 2021 Çarşamba 11:29

Dilovası ve Suadiye HÜKMEN mağlup!

Süper Amatör Lig A Grubu’nda sezonun ilk haftasında oynanan Dilovası Belediyespor ile Suadiyespor arasındaki maçın kararı verildi. Futbol İl Tertip Kurulu iki takımın da hükmen mağlup edildiğini açıkladı.

 

SUADİYE’DEN “ASKER FUTBOLCU” İTİRAZI

Dilovası Belediyespor’un son dakikadaki penaltı golü ile 1-0 kazandığı maçın ardından Suadiyespor tarafı, Dilovası Belediyespor futbolcusu Muhammed Öksüz’ün asker olduğunu ve bu futbolcuyu oynatarak Dilovası ekibinin talimatlara aykırı hareket ettiğini dilekçe ile bildirdi.

 

DİLOVASI İSE “CEZALI OYUNCU OYNATTILAR” DEDİ

Dilovası Belediyespor ise tarafı ise Suadiyespor’da forma giyen Furkan Akbal’ın, son forma giydiği takımı Arslanbey Gençlerbirliği’nin Diliskelesi ile oynadığı maçta kırmızı kart gördüğünü, Arslanbey ekibinin mini BAL sezonu için haklarını koruması üzerine Furkan’ın cezasını çekmediğini ve bu nedenle de cezasını çekmeyen futbolcunun maçta oynatıldığını bildirdi.

 

DELİL OLMADAN SUNDULAR

Dilovası Belediyespor Kulübü’nün bir diğer itirazı da, “Silah Altındaki Futbolcular” ile ilgili talimattaki bir maddede “Rakip kulüp asker futbolcu itirazını –Delilleri ile birlikte- yapmalıdır” maddesini hatırlattığı, Suadiye ekibinin Muhammed Öksüz ile ilgili itirazında dilekçe yanında Muhammed’in asker olduğuna dair ellerinde bir belge sunmadıklarını öne sürdü.

 

İL TERTİP KURULU BU ARAŞTIRMAYI YAPABİLİR Mİ?

Geçtiğimiz hafta toplanan İl Tertip Kurulu, Muhammed Öksüz’ün durumunun askerlik şubesinden sorgulanacağını kararlaştırdı. Bu karar üzerine Dilovası tarafı, İl Tertip Kurulu’nun futbolcuları Muhammed Öksüz ile ilgili araştırmayı kendilerinin yapmasının talimatlara aykırı olduğunu belirtti.

 

DİLOVASI ÇOK ÖFKELİ

Tüm bu gelişmelerin üzerine sezonun ilk haftasındaki enteresan maç hakkında Kocaeli İl Tertip Kurulu kararını açıkladı ve iki takımın da hükmen mağlup olmasına karar verdi. Özellikle 3 puanı silinen Dilovası tarafı bu kararın ardından hayli öfkelendi. Kulübün geniş bir basın açıklaması yapacağı ifade edildi. 

 

KARARLAR

Kartepe Suadiyespor’un 08.11.2021 tarihli itiraz dilekçesine istinaden… 06.11.2021 tarihinde Salih Gün (Tavşancıl) Stadı’nda saat 17.00’de oynanan Dilovası Belediye Spor - Kartepe Suadiye Spor Amatör Süper Lig futbol müsabakasında, Dilovası Belediye Spor Kulübü sporcusu 1156865 lisans no’lu Muhammed Öksüz’ün asker olduğu iddia edilmiştir. Söz konusu itirazla ilgili yapılan incelemeler sonucunda bahse konu olan sporcunun asker olduğu tespit edildiğinden, FMT’nin 22. maddesinin I bendi gereğince, Dilovası Belediye Spor’un 3-0 hükmen mağlubiyetine, dosyanın İl Disiplin Kuruluna sevkine karar verildi.

 

DOSYALAR DİSİPLİN KURULU’NA GÖNDERİLDİ

Dilovası Belediye Spor’un 10.11.2021 tarihli dilekçesine istinaden, 06.11.2021 tarihinde Salih Gün (Tavşancıl) Stadında oynanan Dilovası Belediye Spor - Kartepe Suadiye Spor Amatör Süper Lig müsabakasında, Kartepe Suadiye Spor’un 1136105 lisans numaralı sporcusu Furkan AKBAL’ın cezalı olarak oynadığı iddia edilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda, Kartepe Suadiye Spor’un cezalı oyuncu oynattığı tespit edildiğinden, FMT’nin 22. maddesi F bendi gereğince, Kartepe Suadiye Spor’un 3-0 hükmen mağlubiyetine, dosyanın İl Disiplin Kuruluna sevkine karar verilmiştir.

 

Spor41

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:15
08:03
13:03
15:26
17:41
19:16