Fahri Altıntaş: Hak ediyoruz
07 Nisan 2023 11:07

KASKF Başkanı Murat Aydın'a seslendi Fahri Altıntaş: Hak ediyoruz

Bölgesel Amatör Lig 13. Grup’ta ilimizi temsil eden takımlarımızdan Kullarspor’da Başkan Fahri Altıntaş, Nokta Medya Spor Müdürü Erdem Övüç’ün hazırlayıp sunduğu Yeşil Siyah programına telefonla bağlandı.

Altıntaş, Kullarspor olarak akademi liglerinde oynamalarıyla alakalı her türlü donanıma sahip olduklarını belirtti ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ile konu hakkında görüşeceklerini ifade etti. 

 

BUNLAR KOLAY İŞLER DEĞİL

Altıntaş Tekirdağ Grup Merkezi’nden şampiyon olarak çıkan U-14 takımının başarısını aktararak sözlerine başladı ve şu şekilde konuştu: Bizim sesimizi, gayretlerimizi duyurduğunuz için Nokta Medya’ya teşekkür ediyorum. Alt yapıda çok ciddi, önemsenecek bir başarı elde edildi. Geçen sezon U-18, bu sezon U-14 takımımız ile Türkiye şampiyonasında başarılı sonuçlar elde ediyoruz. O şampiyonaların havasını bilenler anlar… Bunlar gerçekten kolay işler değil. Bu başarılar hedeflerimizi de yükseltiyor. Kocaeli’ye alt yapı kategorilerinde bir Türkiye şampiyonluğu getirelim. Bunun mücadelesini veriyoruz.

 

KOCAELİSPOR ALT YAPISINDA TOPLAM 12 FUTBOLCU

Kullarspor’umuz son yıllarda Kocaelispor’umuzun alt yapılarına verdiği destekle konuşuluyor. Şu an da toplamda 12 futbolcumuz Kocaelispor akademi takımlarında oynuyor. Kısa bir süre önce Okullar Arası Türkiye şampiyonu olan 28 Haziran okulunda 5 sporcumuz vardı. Kullarspor alt yapıda gerçekten bir marka. Sadece A takım kulübü değiliz. İki grubu harmanlayarak üst düzey mücadele veriyoruz.

 

MURAT BAŞKANIMIZ ŞAHİTTİR

Tesisleşmenin verdiği sorumlulukla beraber alt yapı takımlarımızı akademi seviyelerinde müsabakalara çıkarıyoruz. Sizlerin aracılığıyla KASKF Başkanı Murat Aydın’a seslenmek istiyorum. Pandemi öncesi Kullarspor alt yapı takımlarının akademi liglerine alınmasıyla alakalı TFF’ye müracaatım oldu. Murat Aydın başkanımız şahittir.  Antrenman sahalarımız, araçlarımız, tesislerimiz, devam eden projelerimiz var. Kullarspor, BAL takımı da olsa Akademi Liglerine girmeye hazırdır.

 

DOSYALARIMIZ HAZIR

Ben bu işin her türlü maliyetini karşılamaya hazırım. Yeter ki federasyon başkanımız devreye girsin, basın olarak sizlerden ricam olsun, devreye girin. Dosyalarını, projelerini hazırlayabilirim. TFF’yi bu konuda sıkıştıralım, gerekirse kontrol yaptıralım. Kulübümüz akademi liglerinde oynasın ki Koceli’deki genç sporcu potansiyeli daha da artsın, Kocelispor’a, profesyonel takımlara daha fazla sporcu yetiştireyim. Alının akı ile BAL’da mücadele eden kendi kulübüme de oyuncu yetiştireyim.

 

CAMİANIN EMANETİNİ DEVRALDIK

Bu yapılan tesisler, binalar, sahalar futbol için, gençlik, geleceğimiz için yapılıyor. Gönül rahatlığı ile tek kuruş bir beklentimiz olmadan Kocaelispor’a futbolcu gönderelim, onlar da kulübümüze hizmet etsinler. En büyük hediye budur. Yaklaşık 10 yıl önce, 75 yıllık köklü camiamızın emanetini devraldık ve bu emaneti yukarılara çıkardık hamdolsun. Kullarspor, Kocaeli’nin merkez kulübü, Kocaelispor’un doğal bir pilot takımı.         

 

SAĞLAM BİR EKİBİMİZ VAR

Alt yapıda gerçekten çok sağlam bir ekibimiz var. Ayhan Özkar kardeşimizle yıllarca beraber yöneticilik de yaptık. Şimdi alt yapı koordinatörlük yapıyor. Sinan Erkul, Abdullah Çelikyılmaz, Onur Günaydın, futbol okullarında üniversiteden genç arkadaşlarımız var. Kullarspor ciddi bir personele sahip. Şuan görevli personellerimiz ve antrenörlerimiz 18 personele sahibiz. 11’i teknik ekipte yer alıyor. Kullarspor çalışan, üreten, fabrika düzeyinde bir kulüp haline geldi. Çok yakında sürprizler geliyor. Ciddi bir harekat içindeyiz. Kullarspor’da yeni hedefleri ve projeleri açıklayacağız.

 

Güncelleme: 07 Nisan 2023 11:08
Başak Yemek
Arslan Teknik
X