Fatih Kurtoğlu, Bayrampaşa galibiyetini değerlendirdi
29 Kasım 2022 02:32

Fatih Kurtoğlu, Bayrampaşa galibiyetini değerlendirdi

Kocaeli’nin başarılı teknik direktörlerinden, Yuvacıkspor mucizesinin sahibi Fatih Kurtoğlu deplasmanda 1-0 kazanılan Bayrampaşa Teknik maçını Spor41’e değerlendirdi.

 

DERSİMİZE ÇALIŞMIŞTIK

Rakibin güçlü ve zayıf yönlerini iyi analiz ettiklerinin altını çizen Fatih Kurtoğlu şu şekilde konuştu: Rakibimiz 1 ile 2. bölgelerden hızlı kanat oyuncularına uzun toplarla pozisyon ve gol bulan bir takım olduğu için maça önde baskıyla başladık. 1-4-4-2 sistemiyle dizildik ve özellikle kanat beklerimiz Ömer ile Fatih Molla’ya maç konuşmamızda diri kalmalarını, rakibi içeriye değil dışarıya pasa zorlamalarını, bu etkinliklerini ortadan kaldırmamız gerektiğini söyledik.

 

OYUNA HAKİMDİK

Geriden oyun kurarak organize ataklar geliştirdik. Ali Avcı’nın 2 net gol pasında Anıl ve Ömer ile karşı karşıya gol kaçırdık. Şükrü ile iki kafa vuruşu, Ali Avcı ile ceza sahası içinde tehlikeli olduk. Geriden oyun kurma dışında ilk devre takım savunmasında başarılıydık. Topa sahip olduğumuz kadar özellikle takım savunmasına da çok konsantreydik.

 

POZİSYONLAR BULDUK

İlk yarı berabere bitti. 2. yarı ise iki takım da çok kontrollüydü. Orta saha mücadelesi öne çıktı. Gökalp’in şutunda kaleciden seken topu müsait durumdaki kaptanımız Anıl kaleciye nişanladı, dönen top tekrar kendisine geldi, bu kez de top dışarıya çıktı. Net bir pozisyondu. Köşe vuruşunda stoperimiz Bedirhan’ın ters vuruşunda top kale direğimizden döndü, dönen topta rakibin şutunda kalecimiz Ahmet topu çıkardı.

 

SON SANİYELERDE ATTIK

80’de Ahmet Tokmak karşı karşıya kalınan pozisyon düşürüldü. Uzaktık ama bize penaltı gibi geldi. 90+4’te Gökalp’in ara pasında Anıl top hareketlendi, Ahmet Tokmak ise asisti değerlendirdi ve golü bulduk. Yanlış hatırlamıyorsam, son saniyelerde bulduğumuz ilk gol ile maç sona erdi. Hamdolsun…

 

Spor41 - Ali KÖKSAL

 

Güncelleme: 29 Kasım 2022 02:35
KOTO
X