Fatih Kurtoğlu: Sistemimizde bir sapma olmayacak
09 Ocak 2023 10:23

Fatih Kurtoğlu: Sistemimizde bir sapma olmayacak

Yuvacıkspor’da başarılı teknik direktör Fatih Kurtoğlu, Nokta Gazetesi’ne sezonun ilk yarısını değerlendirdi.

 

SİLİVRİ MAÇINDAN SONRA TOPARLANDIK

Kurtoğlu, sistemlerini geliştirmeye devam etmek istediklerini ifade etti ve şu şekilde konuştu: Sezona evimizde galibiyetle başladık, İkinci maçımızda iddialı takımlarından Görükle İpek deplasmanından beraberlikle döndük, 3. maçımızda çok iyi mücadele ettiğimiz Silivri’ye son bölümlerde yediğimiz golle 1-0 mağlup olduk. O maçtan sonra artan bir performans ortaya koyduk ve oyunsal anlamda tüm rakiplerimize üstünlük sağladık,

 

KEYİF VEREN BİR TAKIM OLDUK

Sezonun ilk yarısında ligin en çok gol atan ve en az gol yiyen ikinci takımı olduk, İlk bölümde sisteme, plana, organizasyona bağlı kaldık. Oyuncu grubumuz da, her maçta plana ve sisteme doğru reaksiyon gösterdi. Özellikle son maçlarda, hem topa sahip olan, hem de önde şiddetli baskı yapan, çok keyif veren bir takım olduk.

 

GENÇ VE GELİŞİME AÇIK FUTBOLCULAR ALDIK

Devre arası bir kaç oyuncumuzla yollarımızı ayırdık, yerlerine BAL’da oynayan genç, gelişime açık, 11 rotasyonunda oynayabilecek kapasitede oyuncular aldık, 5 futbolcu getirdik, iki transfer daha yapmayı planlıyoruz. İkinci devreden beklentimiz oyuncularımızın performansını arttırmak ve gelişimlerine yardımcı olmak.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM

Sistem ve organizasyon kalitesini daha yukarıya çekmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Plana bağlı kalarak maç maç gitmek istiyoruz ve en önemlisi de takım savunmamızı, şiddetli baskıyı, çok daha arzulu yaparak maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Her zaman söylediğim gibi… Çok çalışmak, çok koşmak ve gayret bizden, takdir yüceler yücesi Allah’tan.

 

Ali KÖKSAL – Özel Röportaj

Güncelleme: 09 Ocak 2023 10:24
X