Haydi Doğu Kışla'ya millilerimizi desteklemeye!
19 Mayıs 2023 17:52

Haydi Doğu Kışla'ya millilerimizi desteklemeye!

İzmit Doğu Kışla Spor Tesisleri’nde düzenlenecek olan Dünya Halı Saha Şampiyonası başlıyor. Birbirinden yetenekli futbolcuların hünerlerini sergileyeceği dev organizasyonda bu akşam (Cuma) saat 20.00’de gösteri maçı, 21.00’de de Türkiye – Irak milli maçı TV 8.5’tan canlı yayınlanacak.

 

KİMLER YOK Kİ?

Gösteri maçına Kocaelispor’un ilk kalecisi Sümer Yüzer, Kocaelispor’un eski teknik direktörlerinden Hikmet Karaman, Güvenç Kurtar, Yılmaz Vural, Slovak Milli Futbolcu Julius Simon, İzmitli eski futbolcu Sarı Fırtına Metin Tekin, TV 8.5 Mini Futbol Organizatörü Erdi Ayaz, Kocaelispor’un eski futbolcularından MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Evren Turhan, Bülent Uygun, Bülent Bölükbaşı, Uğur Boral, Ak Parti Kocaeli Milletvekili, eski futbolcu Mehmet Akif Yılmaz, MHK Eski Başkanı Mustafa Çulcu, İzmitli sanatçılar Serhan Onat, Engin Benli, Survivor Hakan Hatipoğlu, ses sanatçısı Bülent Serttaş, eski milli futbolcu, teknik direktör Ümit Karan gibi isimler de katılım gösterecek.

 

KAZIM ÇAKIROĞLU UNUTULMAYACAK

Bölgenin değerli kulüplerinden Bağdatspor’un kurucu başkanı Merhum Kazım Çakıroğlu’nun da yad edileceği organizasyonun açılış gecesinde organizasyonun İzmit’e kazandırılmasında öncü olan fanatik Kocaelisporlu Mehmet Açık, yine organizasyonun reklam sorumlusu Şenol Çiçek, futbol turizm organizatörü, Kocaelispor’un eski yöneticilerinden merhum Kadir Kurt’un oğlu Serkan Kurt ile TV 8.5 kanalının uzman personeli yayının eksiksiz gerçekleşmesi için çaba sarf edecek.

 

16 ÜLKE MÜCADELE EDECEK

Uluslararası Mini Futbol Federasyonu ve Acun Medya tarafından ülkemizde ilk kez düzenlenecek Dünya Halı Saha Futbol Şampiyonası, 25 Mayıs’ta sona erecek. 16 ülkenin yer alacağı şampiyonanın ilk resmi maçı bu akşam saat 21.00’de ev sahibi Türkiye ile Irak takımları arasında oynanacak maç ile başlayacak. Hem gösteri maçı, hem de açılış maçı TV 8,5 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

 

HALI SAHA DÜNYA KUPASI GRUPLARI

 

A GRUBU

TÜRKİYE

Gana

Irak

İran

 

B GRUBU

İsviçre

Rusya

Katar

Cezayir

 

C GRUBU

Tunus

Suudi Arabistan

Kazakistan

Avusturya

D GRUBU

Libya

Bahreyn

Bulgaristan

Belçika

 

 

 

 

 

 

Güncelleme: 19 Mayıs 2023 17:54
X