İzmit 41 FK şoku! Ligden çekildiler?
08 Mart 2023 20:06

İzmit 41 FK şoku! Ligden çekildiler?

2. Amatör Lig D Grubu’nda mücadele eden İzmit 41 Futbol Kulübü şok bir karar almış ve ligden çekilmişti. Yaşanan bu olay üzerine Kulüp Başkanı Ertan Demirhan Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

 

SON MAÇIMIZDA YAŞANANLAR HOŞ DEĞİLDİ

Başkan Demirhan ayrılma gerekçelerini şu şekilde aktardı: Bilindiği gibi İzmit 41 Futbol Kulübü olarak 2006 doğumlu futbolcularla mücadele eden bir takımız. Bu sezon A takımda da yer almak ve genç futbolcularımızın rekabetini arttırmak istedik. Son oynadığımız Sarımeşe maçında futbolcularımıza yönelik hoş olmayan davranışlarla karşılaştık. Maç içinde bir futbolcumuz başına darbe aldı ve 14 dikiş atıldı, bir diğer futbolcumuzun çapraz bağları koptu.

 

EN DOĞRUSU BUYDU

Yönetim ile velilerimiz olarak toplandık ve ligin bu şekilde devam etmeyeceğine kanaat getirerek ortak bir kararla ligden çekilmek istediğimizi federasyona bildirdik. Dediğim gibi… Takımdaki futbolcularımız 16-17 yaşlarında ve rakipleri de bazı şeylerin üzerine çıkmak için futbol dışı davranışlara giriyorlar. Daha önce de buna benzer olaylar yaşadığımız için en sağlıklısının lige devam etmememiz olduğuna kanaat getirdik.

 

Güncelleme: 08 Mart 2023 20:08
X